Öt érem Samsunból

A küzdősportok első egyetemi világkupáján a törökországi Samsunban öt érmet (egy arany, két ezüst, két bronz) szerzett a magyar küldöttség.

Olvasási idő: 2 perc

A Földközi-tenger partján fekvő Samsunban rendezték a küzdősportok első egyetemi világkupáját, amelyen hat sportágban (birkózás, ökölvívás, karate, wushu, sambo és muaythai) mérték össze tudásukat a legjobb egyetemi sportolók. Közülük sokan  már a felnőtt mezőnyben is letették a névjegyüket. A világkupára 57 ország, több mint 300 egyeteméről érkeztek sportolók, a FISU tájékoztatása szerint 800-nál is többen. Legjobban a házigazda törökök szerepeltek, akik 134 érmet gyűjtöttek, köztük 36 aranyéremmel.

Jól szerepelt a tizenegy fős magyar küldöttség is, amely öt éremmel zárta a küzdelmeket. Mindez elsősorban birkózóinknak volt köszönhető, hiszen az ötből négyet ők szereztek. Az egyetlen magyar aranyat az U-23-as Európa-bajnok Takács István (TF) nyerte a kötöttfogású birkózók 87 kg-os súlycsoportjában: két ukrán és két török versenyzőt legyőzve szerezte meg a történelmi első magyar aranyérmet a küzdősportok egyetemi világkupáján. Kismóni Móric (TF) egészen a döntőig menetelt 82 kg-ban, ahol az U-20-as világbajnokság török bronzérmese jobbnak bizonyult nála, így neki az ezüstérem jutott.  Jász Márton (SE) és Vajda Szebasztián (TF) helyezetlenül végzett.

A nőknél mindkét indulónk kiváló versenyzéssel ért oda a dobogóra: az 55 kg-osok között Dollák Tamara (PTE) egészen a döntőig menetelt, ahol egy török versenyző múlta felül Eb-bronzérmesünket. Bognár Erika (TF) pedig egy ukrán lány elleni diadallal a bronzérmet szerezte meg az 57 kg-os súlycsoportban.

Ökölvívóink közül egyedül Lakos Reginának (EKKE) sikerült eljutnia a négy közé, ahol végül a bronzérmet szerezte meg. Férfi ökölvívóinknak a negyeddöntő jelentette a végállomást. Veres Roland (TF), Mester Soma (ME), Bárányi Péter (ELTE), és Kiss Leventének (MATE) egyaránt elvérzett a negyeddöntőben. Mivel a helyosztókat nem rendeztek, így mindannyian az ötödik helyen zártak.

Krasznai Kende (NKE) révén még muaythaiban volt érdekelt a magyar csapat: az NKE sportolója a nyolc között szenvedett szoros vereséget török ellenfelétől, így ő is ötödik helyen végzett.

A világkupa eredményeit a hivatalos honlapon olvashatjátok, a Facebook-oldalon pedig a fotókat böngészhetitek!

Szöveg: Janzsó Miklós