Öt év után újra hetes rögbi a MEFOB-on

Hétvégi MEFOB-dömping

Egy héttel a MEFOB Fesztivál előtt öt sportágban hirdettek győztest a mögöttünk hagyott hétvégén: aerobik, duatlon, hetes rögbi, MTB kerékpár és súlyemelés.

Öt év kihagyás után tért vissza a MEFOB-versenynaptárba az olimpiai hetes rögbi, a bajnokságot pedig a híres GAMF-pályán rendezték Kecskeméten, ahol az ország első rögbiegyesülete kezdte edzéseit még 1979-ben. A Neumann János Egyetem a klub kezdeményezésére befogadta a rögbi oktatását, majd pedig a hetes rögbi MEFOB megrendezésre is vállalkozott. A házigazda NJE mellett a Pécsi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem csapatai vettek részt a remek hangulatú tornán, melyet magabiztos játékkal a Debreceni Egyetem nyert meg, megelőzve a Szegedi Tudományegyetem, és a házigazda Neumann János Egyetem együttesét. A mérkőzések végeredményeit itt olvashatjátok. Fotókat pedig az NJE Sportközpont Facebook-oldalán nézegethettek.

Ezúttal is Balatonboglár adott otthont a duatlon MEFOB-nak, ahol a férfiak mezőnyében Dévay Zsombor (ÓE) megvédte címét, Dobi Gergő (DE) viszont a tavalyi negyedik helye után idén felállhatott a dobogó második fokára. A tavalyi ezüstérmes Péter Benedek (PTE) ezúttal bronzéremmel zárt. A nőknél Soós Fanni Kinga (PTE) volt a leggyorsabb, aki mindössze kilenc másodperccel előzte meg a másodikként befutó Holánszky Laurát (ELTE). Hasonlóan kis különbséggel lett harmadik Hangya Adrienn (PTE), megismételve ezzel tavalyi szereplését. A duatlon MEFOB végeredménye itt olvasható.

Az Európa-bajnokság árnyékában rendezte meg a szokásoknak megfelelően a MAFC Súlyemelő Szakosztálya a súlyemelő MEFOB-ot, amelyre ezúttal a szokásosnál valamivel kevesebb nevezés érkezett, ám a férfiaknál három súlycsoportban is nagy volt a küzdelem. A 73 kg-osok között mindössze 1 kg döntött: a győztes Bojti Vilmos Marcell (TF) 216 kg-mal emelt többet, mint Pungor Péter (ELTE). A 81 kg-osok között Nagy Noel (SZTE) 272 kg-os összteljesítménnyel előzte meg Nagy Dánielt (MATE), aki 260 kg-ot hozott össze. A harmadik helyen Iffy Attila László (BME) végzett. A 89 kg-osok mezőnyében hárman vetélkedtek, a győzelmet végül Orosz Péter (BME) szerezte meg. A nap legnagyobb összteljesítményével (295 kg) Lucz Levente (NKE) dicsekedhet. A női mezőnyben a tékvandóban is jeleskedő Polgár Csillag Virág (PPKE) szerzett aranyérmet, de nagyszerű teljesítményt nyújtott az 59 kg-ban Illés Dóra Lilla (TF) is. A versenyről készült videó a MAFC Súlyemelő Szakosztályának YouTube-csatornáján visszanézhető.

Az aerobik és a mountain bike MEFOB eredményeivel frissítjük összefoglalónkat.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: KGBphoto/Facebook