Ötödik helyen zárta a TF az Európai Egyetemek Röplabda-bajnokságát

Nagyszerűen szerepelt a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem nagyrészt a TFSE NB I-es együttesére épülő női röplabdacsapata, miután igen erős mezőnyben az ötödik helyen végzett Bragában az Európai Egyetemek Röplabda-bajnokságán.

A TF női csapata a tavalyi, lódzi Európai Egyetemi Játékokon is ott volt a mezőnyben, s végül kilencedikként zárt. Idén az előrelépés volt Nagy Gergely együttesének célja, amit az ötödik helyezéssel sikerült is elérnie.

A csoportmérkőzések során magabiztosan teljesítettek a TF-es lányok. Elsőként a romániai Universitatea Vasile Alecsandri din Bacau együttesét győzték le három játszmában, majd a házigazda portugál Universidade do Minho elleni négyszettes siker következett. A csoportot az olasz Politecnico di Torino ellen zárta TF: az elbukott első szett után hamar összekapták magukat a lányok, és magabiztos játékkal nyerték végül az összecsapást, ezzel pedig a csoport élén végeztek.

A negyeddöntőben a Valenciai Egyetemmel találkozott a TF, amelyet a tavalyi, lódzi torna során 3:0-ra legyőzött. Ezúttal a szerencse a spanyolok oldalán volt, akik 28:26-ra nyerték az első játékrészt, ami meg is fogta a magyar csapatot, és sok hibát vétve elveszítette a második szettet is. A harmadik játszma ismét szorosabb volt, de a kulcspillanatokban ismét a spanyolok bizonyultak jobbnak.

Az 5-8. helyért először a Münsteri Egyetem együttesét kellett legyőzni, amit Kiss Kornélia 18 pontjának is köszönhetően könnyedén teljesített a TF. Az ötödik helyért ismét a bákói Vasile Alecsandri Egyetem csapatával kellett megmérkőzniük: ezúttal Szerényi Gréta volt a húzóember, és egy pillanatig sem volt kérdés a TF győzelme és így az ötödik helyezése.

A bajnokságot a tavalyi lódzi tornához hasonlóan a Bolognai Egyetem nyerte a Kölni Egyetem csapatát legyőzve, a bronzérmet pedig a Zágrábi Egyetem szerezte meg.

A magyar csapat legeredményesebbje Tettamanti Virág volt, aki a hat mérkőzésen 72 ponttal segítette csapatát.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: EUSA