Ötösre felelt az ELTE-BEAC férfi futsalcsapata

Eddig jóformán hibátlan az egyetemista alakulat mérlege az NB I-es felnőttbajnokság alsóházi rájátszásában. Legutóbb a Nyírbátort küldte haza egy ötössel.

Megtáltosodott a férfi futsal NB I alsóházi playoffjában az ELTE-BEAC együttese, amely az alapszakaszban az utolsó helyen zárt. A fővárosi egyetemista alakulat története első NB I-es szezonjában mindössze öt pontot gyűjtött az alapszakaszban, s ezzel messze a leggyengébb teljesítményt nyújtotta a 12 fős mezőnyben.

Csakhogy azóta mintha kicserélték volna Béni Zoltán legénységét. A kiesés rémétől fenyegetett ELTE-sek összekapták magukat az alsóházi rájátszásra, és egészen más arcukat mutatják, mint azelőtt.

Először a Nyíregyháza ellen értek el 3–3-as döntetlent, ezután a Magyar Futsal Akadémiát múlták felül szoros mérkőzésen (1–0), legutóbb pedig, csütörtökön hazai pályán fogadták a Nyírbátort, és egygólos hátrányból felállva 5–1-re diadalmaskodtak. Az ELTE góljait Fülöp Viktor (2), a csapat házi gólkirálya, valamint Dunai András, Kovács Gergely és Tarjáni Péter Máté szerezte.

Ezzel a győzelmével az ELTE a 2. helyre jött fel a tabellán, megelőzve olyan jóval erősebb együtteseket, mint a Nyíregyháza vagy a Magyar Futsal Akadémia.

A tízfordulós rájátszás 4. körében az ELTE az Újpest vendége lesz március 27-én. Az egyetemista csapat a 11. kerületi Sport 11 sport- és szabadidőközpontban játssza mérkőzéseit. Gyere és szurkolj te is a bentmaradásért!

Az 5–1-es ELTE sikerrel zárult mérkőzés közvetítését itt nézhetitek meg újra.

Fotó:
BEAC1898/YouTube