Pécsi fölény a cheer MEFOB-on

Látványos gyakorlatok, vidám arcok és sok pécsi arany a MEFOB Fesztiválon –  ez volt az idei cheer MEFOB.

Nyugodtan mondhatjuk, hogy egyre menőbb cheerleadernek lenni, ugyanis egyre többen választják ezt a látványos, ám nem éppen könnyű sportot. Egyre többen szeretnének ehhez a közösséghez tartozni: jól mutatta ezt a DESOK-csarnokban megrendezett cheer MEFOB is, amelyen tíz kategóriában hirdettek győztest. A megszerezhető tíz aranyéremből ötöt a Pécsi Tudományegyetem cheerleaderei vihettek haza, de jutott aranyérem a rendező egyetemnek is.

A program a performance cheer divízió versenyeivel kezdődött: a Senior Freestyle Pom Double kategóriában a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem duója (Babály Virág, Jelencsik Adél) szerezte meg a verseny első aranyérmét. Tasnádi Renátának és Véha Petrának (ELTE-SEK) nem volt ellenfele a Senior Hip-hop Double kategóriában. A párosoknál maradva, a Senior Jazz Double mezőnyében szerezte meg első aranyát a PTE, de a Senior Freestyle Pom Team és a Senior Hip-hop Team kategóriákban is a PTE csapatai állhattak fel a dobogó legfelső fokára.

Rövid szünetet követően jöttek a cheerleaderek, a cheerleading divízió küzdelmeivel. A Senior Coed Group Stunt mezőnyében a Debreceni Egyetem kettő, az ELTE-SEK pedig három csapattal indult. A hazaiak nagyszerű gyakorlatokat bemutatva végeztek az első két helyen, DEAC Bagiras, DEAV Wolves sorrendben. A Senior All Girl Group Stunt kategóriában a TF-es csapat megszerezte az egyetem második aranyát. Az estét a Senior Show Cheer Team kategória csapatainak bemutatója zárta, amelyben csak nüanszok döntöttek a PTE javára, a házigazda DEAC Cheerleaders ellen. A profik között (Senior Coed Cheer Team Elite) az ELTE-SEK volt az egyedüli induló, így az aranyérem is övék lett.

A cheer MEFOB eredményeit itt találjátok, fotókat pedig itt.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MEFS