Pécsi fölény az asztalitenisz MEFOB-on

Hét kategóriában is a Pécsi Tudományegyetem asztaliteniszezői voltak a legjobbak az asztalitenisz MEFOB-on.

Szokatlan időpontban, szerdai napon rendezték Pécsett az aszteliteniszezők egyetemi-főiskolai országos bajnokságát (MEFOB), ennek ellenére 15 egyetem közel 100 sportolója vett részt a megmérettetésen. Idén először az oktatók számára is rendeztek külön versenyt.

A rendező PTE Sportiroda versenysportreferense, Orosz Gábor, aki a PEAC asztalitenisz csapatának is edzője, szerint magas színvonalon folyt a verseny, hiszen első osztályú játékosok, korábbi utánpótlás-válogatottak és alsóbb osztályokban igazolt versenyzők szerepeltek a viadalon.

A férfiak vetélkedését a PEAC két kiválósága, a 2022-es Európai Egyetemi Játékokon ezüstérmes Kovács Sebestyén és Molnár Dávid uralta. A csapatversenyben és a párosok versenyében is ők szerezték meg az aranyérmet, egyéniben pedig a döntőben Kovács Sebestyén Molnár Dávidot győzte le.

A nők versenyében a válogatott Dari Helga (PTE) három aranyérmet is szerzett: csapatban és párosban Füle Kata (PTE) társaként győzött, egyéniben pedig Laskai Írisz (SZTE) ellen diadalmaskodott a fináléban.

Az amatőrök viadala volt az egyetlen, ahol nem pécsi siker született: Chen Shen (METU) a döntőben Márki Gergelyt (BME) győzte le. Az első alkalommal kiírt oktatói egyéni versenyben dr. Pintér Örs (PTE) szerezte meg az aranyérmet, a döntőben Trencsényi Tibort (SZE) legyőzve.

A programot látássérültek asztalitenisz-bemutatója színesítette: a léghokihoz hasonlítható sportban egy háló alatt kell a kapuba juttatni pingpongütővel a pingponglabdákat. A bemutatót nagy érdeklődés övezte, amelyen épek is kipróbálhatták a játékot.

Asztalitenisz MEFOB eredmények:

Férfi csapat:

1. Pécsi Tudományegyetem I. (Kovács Sebestyén, Molnár Dávid)
  2. Pécsi Tudományegyetem II. (Mihalovity Dominik, Jenei Barnabás)
  3. Eötvös Lóránd Tudományegyetem (Pálfy János Jakab, Ujvári Máté) // Budapesti Gazdasági Egyetem (Both Olivér, Gombola Bence, Bálint Milán)

Női csapat:

1. Pécsi Tudományegyetem I. (Dari Helga, Füle Kata)
  2. Pécsi Tudományegyetem II. (Jankus Dóra, Molnár Rebeka)
  3. Szegedi Tudományegyetem (Laskai Írisz, Kiss Dorottya) // Óbudai Egyetem (Torma Luca, Péter Fruzsina)

Férfi páros:

1. Kovács Sebestyén – Molnár Dávid (Pécsi Tudományegyetem)
  2. Pálfy János Jakab – Ujvári Máté (Eötvös Lóránd Tudományegyetem)