Pécsi sikerek a triatlon MEFOB-on

Egy arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel zárták a Pécsi Tudományegyetem hallgatói a triatlon MEFOB szombati versenyét.

Olvasási idő: 1,5 perc

Lengyeltótiban rendezték a hétvégén a VIII. BÚI Triatlon – EON utánpótlás ranglistaversenyt és Amatőr-kupát, benne a MEFOB versenyével. Összesen nyolc egyetem 23 hallgatója mérette meg magát a 750 m úszásból, 20 km kerékpározásból és 5 km futásból álló viadalon, amelyen Fröhlich Georgina (ELTE) révén az oktatók is képviseltették magukat.

A nőknél ezúttal is nagyon szorosan alakult a verseny, a dobogósokat alig néhány másodperc választotta el egymástól. Tavaly Tiszaújvárosban még csak bronzérmet szerzett Soós Fanni Kinga (PTE), ám idén – nagyszerű futásának köszönhetően – nem akadt nála gyorsabb, így most már aranyérme is van a MEFOB-ról. Éppen csak leszorult a dobogó legfelső fokáról Hangya Adrienn (PTE), akinek korábban egy nyolcadik és egy ötödik helye volt a triatlon MEFOB-ról. Hiába úszott nagyon jól Putnóczki Dorka (EKKE), futásban többet veszített a két másik dobogóssal szemben, így a 2020-as ezüstérme után ezúttal bronzérmet szerzett.

A férfiak küzdelme kevéssé szorosan alakult, Dobi Gergő (DE) ugyanis, a mezőnyben egyedüliként, egy órán belül teljesítette a távot. Másodikként Kovács Márton Soma (PTE) zárt, akinek ez a legjobb eredménye a MEFOB-ról. Karai Levente (PTE) nem tudta megőrizni a tavalyi második helyét, teljesítménye ezúttal bronzérmet ért.

A verseny teljes eredménysora itt olvasható, a fényképeket pedig itt találjátok.