Pécsi sikerek és DEAC címvédés a VIII. Cheerleading és Performance Cheer MEFOB-on

A debreceni cheerleaderek sikere azt is jelenti, hogy ők képviselhetik a magyar színeket a novemberi Cheer Egyetemi Világkupán.

Egyre népszerűbb a cheerleading Magyarországon és benne egyetemeinken is: idén már nyolc intézményből érkeztek sportolók a nyolcadik alkalommal megrendezett cheer MEFOB-ra. Impozáns volt az esemény helyszíne is, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem campusán található Ludovika Arénában mutathatták be látványos programjaikat a csapatok. Az esemény jelentőségét növelte, hogy nemzetközi bírói panel értékelte a bemutatókat, ugyanis a Magyar Cheer Szövetség két bírája mellett a Szlovén Cheer Szövetség is delegált négy tagot a zsűribe.

Az esemény megnyitóján beszédet mondott Nagy Gergely, az NKE sportiroda vezetője, Kovács György, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) főtitkárhelyettese, valamint Simon Gábor, a BEAC igazgatója.

Kilenc versenyszámban, 130 sportoló részvételével rendeztek küzdelmeket, amelyek közül kétségkívül a Senior Show Cheer Team kategória versenye volt a legnépesebb, hiszen hat csapat vetélkedett a dobogós helyezésekért. Végül a Pécsi Tudományegyetem együttese állhatott fel a dobogó legfelső fokára, másodikként a Szegedi Tudományegyetem zárt, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem táncosai pedig a bronzérmet szerezték meg.

Hasonlóan látványos és izgalmas versenyszám volt a Senior Freestyle Pom Team kategóriája, amelyben a Debreceni Egyetem pomponlányai megvédték tavaly megszerzett bajnoki címüket, maguk mögé utasítva a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem és az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem csapatait. Ócs Adrienn, a csapat edzője boldogan nyilatkozott a győzelem után a DEAC honlapjánakSzavakba sem tudom önteni, mennyire büszke vagyok a csapatra, hogy ilyen szép eredményt ért el. Arról nem is beszélve, hogy ezen a versenyen mutathattuk be azt a gyakorlatot, amellyel képviseljük majd Magyarországot a 2022 novemberében, Krétán rendezendő Egyetemi Világkupán. Fáradtságot nem ismerve edzettünk hónapokig, keményen gyakoroltunk, három-négyórás edzéseken vettünk részt heti háromszor, emellett hétvégén is dolgoztunk a minél jobb eredmény elérése érdekében. Úgy érzem, kihoztuk magunkból a maximális teljesítményt a versenyen, és a kitartó munka meghozta gyümölcsét. Nemcsak az aranyérem szerzett számunkra boldogságot, hanem óriási megtiszteltetés volt a szövetségi elnök, valamint a többi csapat edzőinek elismerő véleménye és dicsérő szava is. Legfőképpen a folyamatos fejlődésünket emelték ki. Igyekszünk ezt a jövőben is fenntartani, mert szeretnénk az Európa-bajnokságon, valamint az Egyetemi Világkupán is a lehető legjobban teljesíteni. Arra törekszünk, hogy szeretett városunk, klubunk, valamint az ország büszke legyen ránk. Minden erőnkkel ezen dolgozunk.

A verseny legeredményesebb egyeteme a Pécsi Tudományegyetem volt, versenyzői öt arany- és két bronzéremmel zárták a napot, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem két aranyat vihetett haza, de jutott a legfényesebb éremből az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatóinak is.

A VIII. Cheerleading és Performance Cheer MEFOB eredménye:

Senior Freestyle Pom Double kategória:

1. Eötvös Loránd Tudományegyetem
  2. Eszterházy Károly Katolikus Egyetem
  3. Pécsi Tudományegyetem

Senior Jazz Double kategória:

2. Eötvös Loránd Tudományegyetem
  3. Pécsi Tudományegyetem

Senior Hip-hop Double kategória:

1. Pécsi Tudományegyetem

Senior Freestyle Pom Team kategória:

1. Debreceni Egyetem