Pécsi sikerek nyomában

Pécsi sikerek nyomában

Kiemelkedően sikeres MEFOB Fesztivált zártak a Pécsi Tudományegyetem sportolói, ami Hári József, a PTE Sportirodájának vezetője szerint a szisztematikus építkezésnek köszönhető. A sportvezető nemcsak a MEFOB Fesztivált értékelte, de előre is tekintett a pécsi egyetemistákra váró újabb kihívásokra.

Olvasási idő: 5 perc

A 2022-es év legsportosabb egyeteme volt a Pécsi Tudományegyetem, amely megnyerte az intézményi pontversenyt. Köszönhető mindez annak a szisztematikus építkezésnek, melynek motorja Hári József, a PTE Sportirodájának vezetője. “Igyekszünk minden MEFOB-on ott lenni, munkánk fokmérője ugyanis, hogy mennyire tudunk sikeresek lenni. Fontos hozzátennem, hogy az elmúlt időszakban számottevő támogatást kapott az egyetemi sport, mi pedig igyekszünk ezt jóra használni” – kezdte az értékelést a sportvezető. Fontos a győztes mentalitás is, hiszen „pontversenyről van szó, amelyet tavaly meg is nyertünk, rektor úr pedig büszkén emelte fel az ezért járó serleget. Ezért küzdünk itt is!” – tette hozzá.

Már a tavalyi, Miskolcon megrendezett MEFOB Fesztiválon is sikeresek voltak a PTE hallgatói, idén azonban szintet léptek. „Majdnem mindegyik sportágban előreléptünk: női vízilabdázóink hozták ismét a bronzot, a fiaink tavaly még  a mezőny végén kullogtak, most pedig döntőt játszhattak, amit ha nincs az az ominózus négyperces kiállítás akár szorosabbá is tehettek volna, ám az ezüst így is óriási előrelépés. Még jobban látszik a fejlődés a női futsalcsapaton, amely ez elmúlt években egyre feljebb lépkedett a dobogón, idén pedig megnyerte a tornát, mégpedig iskolajátékkal, betartva az előzetesen eltervezett taktikát. Fiaink is döntőt játszhattak az NB I-es játékosokkal felálló DEAC ellen, amit nagy küzdelemben elveszítettek ugyan, ám amennyi sérülés és betegség sújtotta a csapatot, ez az ezüstérem is fantasztikus teljesítmény, ugyancsak előrelépés a tavalyi negyedik helyhez képest.

Pécsi sikerek nyomában

De nemcsak a klasszikus csapatsportokban látszik a fejlődés, hiszen idén már sakkozója is volt a PTE-nek, a Hajduné László Zita vezette atlétika-csapatuk pedig több éremmel térhetett haza. A pécsiek számára a legsikeresebb sportágnak a cheerleading bizonyult: „Mindenki láthatta, hogy mennyire felkészült ez a társaság, nyolc kategóriában öt aranyat nyertünk. A tánc egyébként is igen népszerű az egyetemen, és ez a Táncoló Egyetem projektünknek köszönhető, melyet Bánkyné Perjés Beatrix vezet. Alkalmanként húszan-harmincan jönnek el az egyetemi táncestekre, ahol mindenféle táncokat tanítunk, és a résztvevők közül sokan csatlakoznak a tánccsapatainkhoz, most is 50 fős volt a cheercsapatunk. Sokfelé hívják őket a városban, sőt már országosan is keresettek, nyáron pedig ha minden jól megy Veronában szerepelünk a cheer Európa-bajnokságon. Jó lesz látni, hogy állunk nemzetközi viszonylatban.

Hári József már régóta pártolja a MEFOB Fesztivál ötletét, és kiváló kezdeményezésnek tartja, hogy egyszerre több sportágban rendeznek egy helyen bajnokságot, és hozzá még különböző kísérőprogramok is vannak: „Ez a fesztiváljelleg adja meg ennek a találkozónak a báját, hogy nemcsak a sport van, hanem kis buli is. Jó, hogy sokan vagyunk, látjuk más egyetemek küzdelmeit, hozzáállását, az egyenpólókat és az összetartást. Azt hiszem, ez adja az egyetemi sport lényegét, és nagyon kellenek az ilyen alkalmak, mert ez lesz örök emlék a sportolónak.” Hiába van sok kiváló sportoló az egyetemeken, olimpikonok, világ- és Európa-bajnokok, válogatott kerettagok, a pécsi sportvezető szerint nem igazán ismerik őket az egyetemeken, így mindenképpen dolgozni kell azon, hogy megkapják az őket megillető elismerést.

Kemény megpróbáltatások várnak még a pécsiekre az idén, hiszen Zágrábban a küzdősportok egyetemi Európa-bajnoksága, ahová megy egy kisebb küldöttség. „Olmützben az asztalitenisz egyetemi Eb-re viszünk egy erős csapatot, amely már tavaly Lódzban is kiválóan szerepelt. Ők adják majd várhatóan az Egyetemi Világjátékokra utazó gárda gerincét is. De indítunk csapatot más egyetemi Európa-bajnokságon is, mint a futsal, tollas- vagy éppen a vízilabda. Szeptemberben pedig jön a Fuss a rákgyógyításért elnevezésű hagyományos jótékonysági futóversenyünk, amelyen nagyjából háromezren vesznek részt. Reméljük idén ezt a számot is meghaladjuk” – zárta mondanivalóját Hári József.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MEFS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn