Pontosan céloztak az egyetemi íjászok

Remekeltek a Soproni és az Óbudai Egyetem hallgatói a második alkalommal kiírt Íjász Egyetemi Kupán.

Újabb rangos egyetemi sporteseményt rendezett a MATE Testnevelési és Sportintézet kaposvári központja és a Kapos Íjász Egyesület május 13-án, szombaton. A 2. Íjász Egyetemi Kupán a Kaposvári Campus tornacsarnokában álltak lőállásba a versenyzők.

Az eső és a szél sem szegte kedvét a résztvevőknek, akik a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt ezúttal fedett pályán mérték össze tudásukat. A viadal során 2×30 lövés várt rájuk a 15 méteres távon.

Hat magyarországi felsőoktatási intézmény – Eötvös Loránd Tudományegyetem, Savaria Egyetemi Központ, Neumann János Egyetem, Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Óbudai Egyetem, Pannon Egyetem, Soproni Egyetem – 22 hallgatója és oktatója ragadott íjat a különböző kategóriákban. A megméretés nagyszerűen előkészített pályán, kiváló hangulatban zajlott, és a színvonalra sem lehetett panasz.

Az Óbudai Egyetem íjászai négy, míg a Soproni Egyetem versenyzői három aranyérmet vihettek haza. A legmagasabb körátlagot Ravazdi Kristóf (Óbudai Egyetem) érte el a vadászreflex férfi hallgatói kategóriában, az oktatóknál pedig dr. Károly Sándor Áron (MATE) emelkedett ki a mezőnyből.

A kategóriák győztesei:

1.Papp Laura Kinga (ELTE Savaria) 481 kör

Longbow oktató, női:
1.Tankó Zita (Soproni Egyetem) 432 kör

Reflex (olimpiai) hallgató, férfi:
1.Fábián Márió (Óbudai Egyetem) 255 kör

Reflex (olimpiai) hallgató, női:
1.Németh Virág (Pannon Egyetem) 470 kör

Szöveg: Novák Balázs, Márványkövi Ferenc