Rekordlétszám a birkózó MEFOB-on!

Soha ennyien nem indultak még birkózók Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságát (MEFOB), mint idén! A csepeli Kozma István Magyar Birkózó Akadémián (KIMBA) rendezett viadalon 16 egyetem 165 hallgatója küzdött az érmekért.

Olvasási idő: 4 perc

Impozáns létesítmény, a csepeli Kozma István Magyar Birkózó Akadémia látta vendégül április másodikán a birkózó MEFOB résztvevőit, akik nagyszerű körülmények között küzdhettek meg a bajnoki címekért. Az eseményt megtisztelte jelenlétével többek között Németh Szilárd, az MBSZ elnöke, a KIMBA alapítója, dr. Hegedüs Csaba olimpiai, világ- és Európa-bajnok, a KIMBA nagykövete, szakmai főtanácsadója, prof. dr. h. c. Mocsai Lajos, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség elnöke, prof. dr. Sterbenz Tamás, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem rektora, Lőrincz Viktor, Európa-bajnok, olimpiai és világbajnoki ezüstérmes birkózó, Ancsin László, az MBSZ főtitkára, valamint Juhász Péter, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség főtitkára.

Sok induló, színvonalas küzdelem jellemezte az idei országos bajnokságot, melyen több korábbi válogatott kerettag is részt vett, ezzel is emelve az esemény rangját. A férfiak kötöttfogású versenyét tíz súlycsoportban hirdették meg, ám végül csak kilencet bonyolítottak le, mert 55 kg-ban nem volt induló. Óriási küzdelem folyt a 67 kg-osok között, ahol mind a négy mérkőzését megnyerő Budai-Kovács Marcell diadalmaskodott. A 72 kg-osok mezőnyében Juhász István végzett az élen hibátlan mérleggel. A következő súlycsoportokban (77 és 82 kg) már két csoportban zajlottak a hat-hat induló küzdelmei, majd egyenes kieséses rendszerben dőlt el a győztes kiléte: a 77 kg-osok között Balatoni Bence, a 82 kg-ban pedig Kismóni Móric végzett az élen. Hasonló volt a helyzet a 97 kg-osok mezőnyében is, ahol Almási Bence nyerte a finálét.

A női MEFOB is tartogatott izgalmakat, a küzdősportok egyetemi világbajnokságán szép eredményeket elérő versenyzőkkel: Beringer Fatime az 53 kg-osok között nyert magabiztosan, ahogyan az 59 kg-osok mezőnyében a felnőtt Európa-bajnoki bronzérmes, egyetemi-világbajnok, U23-as Európa-bajnok Galambos Ramóna is győzött. Fábián Annának négy győzelem kellett a 65 kg-osok között, a 76 kg-ban pedig Kántor Katalin (TF) nyert magabiztos birkózással.

A férfiak szabadfogású küzdelmeiben Budai-Kovács Marcell, Juhász István és Kismóni Móric már a második aranyérmét szerezte a MEFOB-on. A 79 kg-osok mezőnyében nyolcan küzdöttek a bajnoki címért, amelyet Balázs Bálint szerzett meg.

Jó hangulatban teltek az amatőrök versenyei is, akik öt súlycsoportban vetélkedtek. 60 kg-ban
Szarka Norbert (TF) győzött, a 70 kg-ban Ungvári Zoltán (NKE) öt mérkőzést nyerve állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Tizenheten léptek szőnyegre a 80 kg-os súlycsoportban: Virág Ákos (BCE) végig nagyszerűen birkózva szerezte meg az aranyérmet. Hasonlóan népes volt a 90 kg-osok mezőnye, ahol Kurtán Zsombor (MATE) végzett az első helyen. A 90 kg felettiek súlycsoportjában is TF-es siker született Havasi Bálint révén.

A csapatversenyt ezúttal is toronymagasan a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem nyerte, mögötte a Pécsi Tudományegyetem jött be a második helyre, a dobogó harmadik fokára még a Budapesti Gazdasági Egyetem fért fel.