Remek hangulat a mezeifutó MEFOB-on

Remek hangulat a mezei futó MEFOB-on

Tizennégy egyetem hallgatóinak részvételével zajlott a hétvégi mezeifutó magyar egyetemi-főiskolai országos bajnokság, melyen Dugasz Emese (TF) és Kiss Gergely (NKE) diadalmaskodott.

Olvasási idő: 1,5 perc

Hétvégére megérkezett a várva várt jó idő, így ideális körülmények fogadták Gödöllőn, a Kastélyparkban a 115. mezeifutó magyar bajnokság mintegy 1100 résztvevőjét, köztük a magyar egyetemi-főiskolai országos bajnokság (MEFOB) indulóit is. Tizennégy egyetemről összesen 86 hallgató nevezett a versenyre (32 nő és 54 férfi). Közülük összesen 77-en teljesítették a férfiak 8000, illetve a nők 5000 méteres távját.

A nők versenyében nagy fölénnyel nyert Dugasz Emese, a Magyar Testnevelési Sporttudományi Egyetem hallgatója. Remek időeredményével (18:22 perc) a felnőttek mezőnyében is az előkelő hatodik helyen zárt volna. A TF középtávfutója tartja jó formáját, hiszen már a februári, nyíregyházi fedett pályás országos bajnokságon új egyéni csúcsot futott. Második helyen Kocsis Kata (ÓE) végzett 19:39-es idővel, a harmadik helyen pedig Ferencz Anna (TF) ért célba 19:58-cal.

A férfiak mezőnyében az U23-as triatlon-világbajnokságon ezüstérmes Kiss Gergely (NKE) nyert 25:34-es idővel, ami az összetett versenyben negyedik helyezést ért számára. A második helyen egy igazi terepfutó, Juhász Patrik Ákos (ME) ért be 26:09-cel. A Miskolci Egyetem hallgatója a Spartan-versenyek specialistája, több viadalt is nyert az elmúlt időszakban. Kiváló teljesítményére a Csupasport is felfigyelt, és interjút is készített a fiatal terepfutóval, amelyet itt olvashattok. Harmadikként az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója, Vásárhelyi Máté zárt, mindössze öt másodperccel lemaradva Juhász Patrik Ákostól. A BEAC atlétája is kiváló eredményekkel büszkélkedhet: a 2022-es Hegyifutó Nemzetek Kupáján az U23-as korosztályban negyedikként végzett.

A mezei futó MEFOB végeredményét itt találjátok.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MATE-GEAC/Facebook