Sakkban továbbra is a Corvinus a király

Corvinus-os címvédés a sakk MEFOB-on

Csapatban ezúttal is a BCE hallgatói voltak a legjobbak a sakk MEFOB-on, egyéniben pedig a mezőny egyetlen nagymestere, Balog Imre (BCE) aratott magabiztos diadalt, mindössze egy partit adott döntetlenre. A nőknél tarolt a házigazda: a profik között Egyed Judit győzött, az amatőrök között a dobogó mindhárom fokára (Veres Lilien, Titkó Eszter, Hajdu Franciska) a debreceni egyetemista állhatott.

Idén először nem Budapesten rendezték a sakk MEFOB-ot, ám a szervezők kitettek magukért, és a Debreceni Egyetem bölcsészkarának aulájában nagyszerű körülményeket teremtettek a rekordszámú (71) résztvevőnek. A mezőny ezúttal nem volt olyan erős, mint a tavalyi versenyen, ám ezúttal is kilenc címviselő neve szerepelt a 44 versenyzőt felvonultató profi mezőnyben.

Az első kiemelt, a mezőny egyetlen nagymestere és Magyarország második legtöbb ÉLŐ-ponttal (2622) rendelkező játékosa, Balog Imre (BCE) magabiztosan játszotta végig a tornát, mindössze a végül második helyen záró Egresi Máté (ELTE) ellen adta döntetlenre a partit. A harmadik helyet a BME hallgatója, Tóth Dániel szerezte meg 5,5 ponttal. A nőknél 4,5 ponttal zárt az élen Egyed Judit (DE) mindössze fél ponttal a címvédő Terbe Zsuzsanna (TF) előtt. Harmadikként, azonos pontszámmal Érseki Tamara (SE) zárt.

Az amatőr férfiak között hármas holtverseny alakult ki hét fordulót követően, hiszen mindhárom dobogós 5,5 pontot ért el,  a Buchholz-számítás (ellenfelek erősségének mutatója) alapján Berdó Balázs (ELTE) diadalmaskodott, mögötte Rátosi Márk (BME) lett a második, a dobogó legalsó fokára pedig Tóth Péter Balázs (DE) állhatott fel. A nőknél a Debreceni Egyetem három hallgatója szerzett érmet:  Veres Lilien, Titkó Eszter, Hajdu Franciska sorrendben.

A csapatversenyt a profiknál magabiztosan nyerte a Corvinus (Balog Imre, Palkovics Balázs, Varga Tamás összeállításban) immáron hagyományosan az ELTE (Egresi Máté, Kelemen Szabolcs, Palczert Botond) előtt. A harmadik helyet ezúttal is a BME (Tóth Dániel, Pogány Zsombor, Tóth Kincső) kaparintotta meg. Az amatőrök között a BME megvédte a címét (Rátosi Márk, Székely Zalán Árpád, Takács András), az ELTE szerezte meg az ezüstérmet Berdó Balázs, Nagy Levente, Wágner András György összeállításban. A bronzérem pedig a Debreceni Egyetem triójáé lett (Tóth Péter Balázs, Veres Lilien, Vadon Kristóf)

A verseny végeredménye itt és itt olvasható, fotók pedig a MEFS Facebook-oldalán.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MEFS