Semmelweis- és METU-győzelemmel zárult az idei strandröplabda MEFOB az EFOTT-on

Július 14-én és 15-én rendezték meg a strandröplabda MEFOB küzdelmeit, amelyekből a nőknél a Villám Csenge, Villám Lilla (SE), míg a férfiaknál az Oszlányi Simon, Szabó Zoltán (METU) kettős került ki győztesen.

Olvasási idő: 2,5 perc

A tavalyihoz hasonlóan idén is a Budapesti Corvinus Egyetem rendezte meg a strandröplabda MEFOB 2021/2022-es kiírását a Corvinus Hallgatói Önkormányzata és a Magyar Röplabdaszövetség (MRSZ) segítségével, a Közgáz SC és DSK közreműködésével, illetve a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) támogatásával.

Előzetesen 31 férfi és 27 női páros küldte el nevezését, ám a versenyszabályzat értelmében mindkét nemnél 28 páros indulhatott. A szabályokat betartva, a férfiak körében a nulla pontos párosok közül sorsolták ki azt a három nevező csapatot, amely várólistára került.

Összesen 13 felsőoktatási intézményből érkeztek egyetemista sportolók. A nőknél a BCE, BGE, BME, DE, EKE, KRE, MATE, PTE, SE és a TF volt jelen, míg a férfiaknál a BCE, BGE, METU, BME, ELTE, MATE, SE, SZTE, TF, DE, EKE és a KRE indult el.

A selejtező során a mérkőzések 21 pontig tartó játszmából álltak, az alapszakban ugyanakkor két-két 15 pontos nyert szettig folyt a küzdelem. A nyitónapon beköszöntött forróság komoly kihívás elé állította a játékosokat és a játékvezetőket, míg a MEFOB második napján az eső és szeles időjárás nehezítette a résztvevők dolgát.

A nőknél a Semmelweis Egyetem hallgatói, Villám Csenge és Villám Lilla állhatott fel a dobogó legfelső fokára, második helyen a Czene Adrienn (TF), Győri Panna (ÁTE) páros végzett, míg a bronzérmet a Székely Barbara, Divényi Zita (PTE) duó vihette haza.

A férfiaknál az Oszlányi Simon, Szabó Zoltán (METU) kettős már a verseny elejétől magabiztosan menetelt a tornagyőzelem felé, így könnyen jutott el a döntőig, amelyet végül magabiztosan nyert meg. Az ezüstérmet a Szalai Viktor (METU), Szalai Tamás (SZE) páros, míg a bronzérmet a Bozóki Bence, Benkő Balázs (MATE) kettős nyerte.

„Idén zsúfolásig megtelt lelátók előtt kiélezett versenyt vívtak a játékosok a strandröplabda MEFOB küzdelmeiben. Az első napon a rekkenő hőség, a második napon a viharos idő hátráltatta a versenyzőket, ám a visszajelzések alapján elmondhatjuk, élvezetes és színvonalas mérkőzéseket láthattunk – mondta Gáspár Sára, az esemény egyik főszervezője. – Az első nap naptejjel és hűsítő vizekkel igyekeztünk védekezni az időjárás ellen. A második nap sajnos nem volt mit tennünk, vártuk, hogy a szél lecsillapodjon, amely a délután kezdődő elődöntők és a döntőkre teljesen meg is állt. Kisütött a nap, így a versenyzők zavartalanul küzdhettek a dobogóért”

Az eredményhirdetésen Szabó-Ambrus Anita, a MEFS sajtó és intézményi kapcsolatokért felelős vezetője, Soltész Róbert, a Magyar Röplabda-szövetség strandröplabda-referense, valamint – az EFOTT képviseletében – Herczog Roberta adta át a díjakat Lestár László, a Közgáz SC és DSK röplabdaedzője, az esemény másik főszervezője jelenlétében.

Végeredmény:

Nők:

1. hely: Villám Csenge (Semmelweis Egyetem), Villám Lilla (Semmelweis Egyetem)
  2. hely: Czene Adrienn (Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem), Győri Panna (Állatorvostudományi Egyetem)
  3. hely: Székely Barbara (Pécsi Tudományegyetem), Divényi Zita (Pécsi Tudományegyetem)

Férfiak:

1. hely: Oszlányi Simon (Budapesti Metropolitan Egyetem), Szabó Zoltán (Budapesti Metropolitan Egyetem)
  2. hely: Szalai Viktor (Budapesti Metropolitan Egyetem), Szalai Tamás (Széchenyi István Egyetem)
  3. hely: Bozóki Bence (Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Kaposvári Campus), Benkő Balázs (Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Kaposvári Campus)

Szöveg: Márványkövi Ferenc