Sérült bokával nyert két Eb-érmet is Jászapáti Petra rövid pályás gyorskorcsolyázó

Sérült bokával nyert Eb-ezüstöt és bronzot Jászapáti Petra rövid pályás gyorskorcsolyázó

Egyéniben ezüst-, míg a női váltóval bronzérmet szerzett a lengyelországi Gdanskban megrendezett rövid pályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon az ELTE hallgatója, Jászapáti Petra, akinek dolgát makacs sérülés nehezítette.

A nők 1000 méteres egyéni versenyében a tavalyi pekingi téli olimpia vegyes váltójában bronzérmet nyert Jászapáti Petra harmadikként ért célba neves holland és belga ellenfele mögött a múlt vasárnap zárult kontinensviadalon. Szerzett még egy érmet, méghozzá egy fényesebbet: a női váltó tagjaként, Bácskai Sára Luca (BCE), Kónya Zsófia (SZTE) és Sziliczei-Német Rebeka (BCE) oldalán a 3000 méteres távon a dobogó második fokára állhatott fel.

„Bíztam benne, hogy jól fog kezdődni az évem, rendkívül örülök az Európa-bajnokságon elért eredményeknek – mondta az unisport.hu-nak a szegediek korcsolyázója, aki arra kérdésre, melyik éremnek örül jobban, azt felelte, nem tesz közöttük különbséget. – Büszke vagyok magunkra, hogy ilyen jól sikerült szerepelnünk a váltó döntőjében, és hogy mindenre odafigyeltünk, amit előre megbeszéltünk. Az 1000 méteres távon elért bronzérmem mellett örülök az 1500 méteren szerzett a 4. helyemnek is. Összességében elmondhatom, hogy sportpályafutásom során eddig ez volt a legsikeresebb Európa-bajnokságom.”

Csak később került napvilágra, hogy Petra amúgy sem túl egészséges bal bokája a döntő futamok előtt megsérült, ám ő így is jégre lépett.

„A csapat fizioterapeutája és doktora segítségével már a múlt szombati női váltó elődöntőjében sikerült rajthoz állnom. A versenynap után, illetve másnap is kezelték a bokámat, így a vasárnapi döntőn bele tudtam tenni a lábamat a korcsolyába.”

A lányok remek egységet alkotnak, ami leginkább annak köszönhető, hogy odafigyelnek a másikra, és bíznak egymásban. Jóformán egész évben „egymás nyakán” vannak, hiszen együtt edzenek és versenyeznek, az edzőtáborokban sokat társasoznak, vagy az edzések között együtt ebédelnek és vacsoráznak, közben nagyokat beszélgetnek. Petra mindenkivel jóban van, de a versenyek és edzőtáborok során általában „Sacival”, azaz Bácskai Sára Lucával osztozik a szállodai szobán.

Aki követi Petrát a Facebookon, jól tudja, hogy nyáron bekötötték a fejét, méghozzá nem is akárki.

„Még jó, hogy a férjem korábban rövid pályás gyorskorcsolyázó volt, így tudja, mivel jár a felkészülés, a versenyzés és az edzőtáborozás. Mind a sportban, mind pedig a tanulásban támogat, hogy el tudjam érni a kitűzött céljaimat.”

A szezonban két világkupa és egy világbajnokság vár Petrára, amelyekre a lehető legjobban szeretne felkészülni egyéniben és váltóban is. Idén búcsút int az egyetemnek, hiszen tervei szerint nyáron államvizsgázik, ami azt jelenti, hogy most már nemcsak érmekkel, hanem egy diplomával is gazdagabb lesz.

Addig azonban még vár néhány kihívás az ország jelenlegi legsikeresebb rövid pályás női gyorskorcsolyázójára.

Fotó: Árvai Károly