Sikeres hétfőt zárt a magyar csapat Łódź-ban

Az Európai Egyetemi Játékok tizedik versenynapján a cselgáncsozó Sipőcz Richárd (Széchenyi István Egyetem) révén megszületett a magyar küldöttség újabb aranyérme, mellette Kurtán Zsombor (BME) és Czerlau Jennifer Stephanie (ME) bronzérmet szerzett. Női strandkézilabdában a KRE csapata ezüstérmet nyert.

Olvasási idő: 1,5 perc

Tizedik napjához érkezett az Európai Egyetemi Játékok Łódźban, amely ismét hozott magyar sikereket. Cselgáncsban több magyar sportolónak szurkolhattunk, többek között a győriek tehetségének, Sipőcz Richárdnak, aki az utánpótlás-sikerek után már a felnőttek között is bizonyított. Tehetségét most is igazolta, hiszen nagyszerűen menetelt a +100 kg-osok között, és a döntőben is magabiztosan győzte le a lengyel Mariusz Kruegert. Árvai Péter (SZTE) a vigaszágról eljutott a bronzmérkőzésig, ám ott vereséget szenvedett, így ötödikként zárt. A 73-81 kg-osok mezőnyében két magyar is eljutott az elődöntőig: Iklódi Márk Máté (BGE) kikapott német ellenfelétől, Kurtán Zsombor (BME) viszont győzött, így bronzéremmel térhet haza. A nők küzdelmeiben a 63-70 kg-os súlycsoportban a három magyar versenyző közül Czerlau Jennifer Stephanie (ME) küzdhetett éremért, s miután francia ellenfelét is legyőzte, övé lett a bronz.

Női strandkézilabdában a Károli Gáspár Református Egyetem csapata hibátlan mérleggel jutott el a fináléba, ahol hiába vezetett az első félidő után, a másodikban egyenlített a Zágrábi Egyetem csapata, amely aztán a szétlövésben is jobb volt, így a KRE-s lányok ezüstéremmel zárták a küzdelmeket.

Megkezdődtek a tollaslabdázók csapatküzdelmei, ahol a PTE az A csoportba került: első mérkőzésén 4:1-re legyőzte a Zágrábi Egyetemet, második mérkőzésén ugyanilyen arányban maradt alul a lengyel University of PE Wroclaw ellen. A csoport zárómérkőzésén az addig hibátlan ukrán Admiral Makarov National University of Shipbuildinggel mérkőztek a pécsiek: nagy küzdelemre késztették ellenfelüket, ám győzniük nem sikerült, így a harmadik helyen zártak a csoportban.

Nem jutott elődöntőbe a TF futballcsapata, miután a negyeddöntőben 1-0-ás vereséget szenvedett az ukrán State University of Trade and Economics együttesétől. Így az 5-8. helyért játszhatnak, első ellenfelük a spanyol University of Granada lesz.

Kosárlabdában felemás a magyar csapatok mérlege: a TF férfi együttese 95-54-es, sima vereséget szenvedett a Zágrábi Egyetemtől, a Miskolci Egyetem viszont hasonlóan könnyedén győzte le a hazai pályán játszó Lodz University of Technologyt.

Szöveg: Janzsó Miklós