Sipőcz Richárd harmadszor U23-as Európa-bajnok!

A Széchenyi István Egyetem cselgáncsozója a szarajevói U23-as Európa-bajnokságon az aranyérme mellé a vegyes csapatversenyen egy bronzérmet is szerzett. A csapat tagja volt Czerlau Jennifer (ME) és Tóth Benedek (BME) is.

A sikertelen világbajnoki szereplés után ezúttal eredményesen versenyzett a magyar küldöttség a Szarajevóban megrendezett U23-as Európa-bajnokságon, és két arany-, egy ezüst-, továbbá három bronzéremmel zárta a kontinensviadalt. A sikerekből egyetemista sportolóink is kivették a részüket: a férfiak +100 kg-os súlycsoportjában Sipőcz Richárd (SZE) aranyérmet szerzett, Tóth Botond (BME) és Czerlau Jennifer pedig a vegyes csapat tagjaként nyert bronzérmet. Gyertyás Róza szerezte meg a magyar csapat másik aranyérmét, Vég Zsombor pedig ezüstéremmel gazdagította a magyar küldöttség éremgyűjteményét. A bronzcsatákból is jól jöttek ki a mieink, ugyanis Varga Brigitta és Sági Nikolett is megnyerte a harmadik helyért vívott csatát.

Nagyszerű versenyzéssel szerezte meg harmadik U23-as Európa-bajnoki győzelmét Sipőcz Richárd (összesen pedig már a hetedik utánpótlásaranyát, mert kettőt nyert az ifjúságiak, és kettőt a juniorok között is). A grúz Guresidze ellen kezdte meg a menetelést, akit intéssel győzött le, majd ipponnal verte szerb és izraeli ellenfelét. A döntőben pedig, hosszabbításos küzdelemben kerekedett a török Munir Ertug fölé, így 2020 után ismét felállhatott a dobogó legfelső fokára.

A nők -70 kg-os súlycsoportjában Czerlau Jennifer a második körben kapcsolódott be a küzdelmekbe, és intéssel győzött horvát ellenfele ellen, a negyeddöntőben viszont ipponnal alulmaradt a bolgár Brancsevával szemben. A vigaszágon sem sikerült nyernie, így végül hetedikként zárt. Tóth Benedek szlovén, belga, majd azeri ellenfelet legyőzve jutott el az elődöntőig a férfiak -70 kg-os súlycsoportjában, ahol kikapott a későbbi győztes francia Aregbától. A bronzmérkőzésen pedig a bolgár Gramatikov győzte le, így Tóth ötödik helyen fejezte be a szereplését.

Mindhárom egyetemista cselgáncsozónk szerepelt a vegyes csapatversenyben is: a negyeddöntőben mindannyian győztek Ausztria ellen, az elődöntőben viszont Németország ellen ezt nem sikerült megismételni, így a bronzéremért küzdhettek Ukrajna ellen. Ezt pedig Czerlau és Sipőcz győzelmének is köszönhetően megnyerte a magyar csapat, így megszerezte a bronzérmet.

Szöveg: Janzsó Miklós
Forrás: judo.hu