Sós Csaba az úszóválogatott szövetségi kapitánya az Unisportnak nyilatkozott

Sós Csaba, az úszóválogatott szövetségi kapitánya az Unisportnak nyilatkozott

Sok minden történt az elmúlt napokban prof. dr. Sós Csabával, a magyar úszóválogatott szövetségi kapitányával.

A debreceni országos bajnokság után kijelölte a magyar úszóválogatott világbajnoki keretét. Eldőlt, hogy 2017-hez hasonlóan 32 magyar úszó vesz részt a hazai rendezésű világbajnokságon, köztük többen komoly éremeséllyel, de eközben generációváltás is zajlik a sportágon belül.

Emellett Sós professzor nemrég töltötte be 65. életévét, amely sok változást hozott az “egyetemi életében”. Ha már egyetem: a TF küldöttsége a hét elején Lausanne-ban járt, ahol a FINA és az IOC vezetőivel is tárgyalt az elismert szakember, Sterbenz Tamás rektor társaságban.

Mezei Dániel azonban nem erről, az úszók szerepléséről kérdezte először, Sós Csabát.