Sportolj te is a Magyar Parasport Napján!

Sportolj te is a Magyar Parasport Napján

Február 22-én ünnepeljük a Magyar Parasport Napját, amelynek során együtt sportolhatsz fogyatékkal élő sportolókkal, és kipróbálhatsz néhány parasportot is.

„Fogyatékosnak lenni, nem jelenti azt, vesztesnek lenni” – írja a Magyar Paralimpiai Szövetség honlapja. Hogy ez mennyire igaz, azt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy minden idők második legjobb magyar szereplését – hét arany-, öt ezüst- és négy bronzérmet – hozta a 2021-es tokiói paralimpia.

Az Országgyűlés 2017. december 12-i ülésén nyilvánította február 22-ét a Magyar Parasport Napjának, de ekkor ünnepeljük a magyar sportot, a magyar diáksportot és a magyar siketsportot is.

Ebben az évben a hazai parasport ünnepének nagykövete Krajnyák Zsuzsanna tizenkétszeres paralimpiai érmes, világ és Európa-bajnok kerekesszékes és Szatmári András olimpiai bronzérmes, világbajnok kardvívó.

A Magyar Paralimpiai Bizottság erre a napra hirdette meg a Lélekmozgató programot, amelynek során hazai közoktatási és felsőoktatási intézmények csatlakozhatnak a programsorozathoz.

Február 22-én e kezdeményezés keretében több nagyszabású sporteseményt rendeznek országszerte, többek között a hazai felsőoktatási intézményekben is. A Pannon Egyetemen például ülőröplabda-mérkőzésen vehetsz részt, a Pécsi Tudományegyetem sem marad ki a felhívásból, és több iskola és egyetem is különleges programkínálattal készül.

Amennyiben kíváncsi vagy a részletekre, keresd egyetemed sportirodáját! Ha pedig másképpen szeretnél részese lenni e jeles napnak, regisztrálj a CSR a parasportban elnevezésű konferenciára, amelyet online is követhetsz.

Az alábbi videóban – amely a 2022-es Magyar Parasport Napján készült Egerben – többek között megszólal Illés Fanni olimpiai, világ- és Európa-bajnok paraúszó is.

Fotó: MPB