Sportoljatok velünk az Educatio-n!

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség is ott van az Educatio Nemzetközi Oktatási Kiállításon, a standnál számos izgalmas sportot próbálhattok ki.

Január 13-15. között rendezik meg a Hungexpón az Educatio Nemzetközi Oktatási Kiállítást, ahol az egyetemek mellett a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség is képviselteti magát. A 300 m2-es standon van mászófal, lehet húzni az ergométeren a Magyar Evezős Szövetség jóvoltából, a Magyar Öttusa Szövetség pedig lézerlövészettel teszi még izgalmasabbá a MEFS standját. Ha még nem próbáltátok a teqballt, akkor éppen ideje, hiszen a MEFS-nél ezt is ki lehet próbálni.

Örülhetnek az e-sportok rajongói is, hiszen különféle VR-aktivitásokat próbálhattok ki, de a VAJÁK e-sport kompetenciaméréssel az is kiderül, hogy mennyire vagytok jó e-sportolók! A Magyar E-sport Szövetség és a MEFS közös standján Rocket League, LoL és FIFA játékok várnak benneteket.

A hangulat fantasztikus, rengetegen jönnek hozzánk” – mondja Szabó-Ambrus Anita, a MEFS sajtó- és intézményi kapcsolatokért felelős vezetője. “Sok vonzó programunk van, lehet sportútlevelet kiváltani, és aki kipróbál mindent, az a végén ajándékot kap, úgyhogy érdemes felkeresni bennünket. Aki kijött, olimpikonokkal is találkozhatott, hiszen itt volt Gulyás Michelle, aki lövőtudását mutatta meg a lézerlövészetben. De eljött Gergely István korábbi kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó is. Ma délután az e-sport és az egyetemi sport kapcsolatáról tartottunk  izgalmas pódiumbeszélgetést a MEFS és a HUNESZ vezetőinek részvételével. Sokan jönnek oda hozzánk, hogy megtudják, milyen lehetőségeik lesznek az egyetemen a sportolásra, legyen szó akár versenysportról, akár szabadidősportról.

Az Educatio kiállítás szombaton is nyitva tart 9-17 óra között, a MEFS-et a T12-es standnál keressétek!

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség