SZE–EKKE, illetve TF–PTE döntőt rendeznek a kézilabda MEFOB-on

A nőknél a TF, a férfiaknál az EKKE nyerte a kézilabda MEFOB-ot

A hétfői csoportküzdelmek során eldőlt, hogy a férfiaknál az EKKE és a Széchenyi Egyetem, míg a hölgyeknél a TF és a Pécsi Tudományegyetem csap össze az aranyéremért a Győrben zajló kézilabda egyetemi-főiskolai országos bajnokságon.

Mint arról korábban beszámoltunk, Győrben elkezdődött a kézilabda MEFOB idei kiírásának hatos döntője.

A nőknél az A csoportba került a tavalyi ezüstérmes Szegedi Tudományegyetem, a házigazda Széchenyi Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem, míg a B csoportban a tavaly harmadik helyezett Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem és a 2021/2022-es kiírás bajnoka, az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem csapott össze egymással (a Károli Gáspár Református Egyetem visszalépett a küzdelmektől).

Az A jelű trióban pontegyenlőség alakult ki az első helyen a Pécsi Tudományegyetem és a Széchenyi Egyetem között, ám a mecsekaljaiak gólaránya eggyel jobb volt a szegediekénél, így végül ők jutottak be a döntőbe. A harmadik helyen a Szegedi Tudományegyetem végzett.

A másik ágon a tavalyi bajnok EKKE, illetve a bronzérmes TF került össze. Mivel a Károli Gáspár Református Egyetem visszalépett, a két együttes oda-visszavágós alapon mérkőzött meg az elsőségért. A TF a párharc mindkét összecsapását megnyerte, így ma az aranyéremért játszhat a Pécsi Tudományegyetemmel. Ezzel az is eldőlt, hogy a nőknél idén nem lesz címvédés, a tavalyi bajnok EKKE a kisdöntőben vigasztalódhat a Szeged ellen.

A férfiaknál az A csoportban a házigazda és egyben címvédő Széchenyi Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, továbbá a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem feszült egymásnak. A címvédő SZE hibátlan mérleggel zárta a csoportküzdelmeket, s ezzel bejutott a mai döntőbe. Az SZTE a bronzéremért, míg a MATE az ötödik helyért játszhat.

A B jelű trióban a Pannon Egyetem, a tavalyi ezüstérmes Eszterházy Károly Katolikus Egyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem küzdött meg egymással. A csoport élén az elmúlt év ezüstérmese, az EKKE végzett, így megismétlődik a tavalyi SZE–EKKE döntő. A csoportmásodik Pannon Egyetem az SZTE-vel vív majd bronzcsatát, míg a harmadik BME a MATE-val találkozik az 5. helyért.

A mai helyosztók párosítása:

Nők

• 1. helyért: PTE–TF
  • 3. helyért: SZE–EKKE

Férfiak

• 1. helyért: SZE–EKKE
  • 3. helyért: SZTE–PE
  • 5. helyért: MATE–BME

Az esemény Facebook-oldalát itt találjátok, a döntő részletes leírását pedig itt.

Fotó:
Széchenyi István Egyetem Testnevelés és Sportközpont Facebook-oldala