Szegedi, fővárosi és pécsi sikerek a tollaslabda MEFOB-on

Műanyag labdában az ELTE és az SZTE diákjai remekeltek, míg tollabdában a PTE vitte a prímet a hétvégi tollaslabda egyetemi és főiskolai országos bajnokságon (MEFOB).

Május 20-án és 21-én a ceglédi Living Sport tollaslabdacsarnok volt a helyszíne az egyetemi tollaslabda-bajnokság döntőjének. Szombaton az egyéni, vasárnap a csapatbajnoki küzdelmeket rendezték két versenyszámban, műanyag és tollabdában.

Műanyag labdában a nők egyéni küzdelmében az ELTE-s Horváth Loletta hibátlan mérleggel szerzete meg az első helyet. A négyfős, körmérkőzéses tornán Takács Pannát (PE), Muzsnay Kingát (ME) és Majoros Viktóriát (SZTE) utasította maga mögé.

A férfiaknál az SZTE-s Adha Ahmad bizonyult a legjobbnak a 18 fős mezőnyben. A második helyet szintén külföldi diák, a Pannon Egyetem hallgatója, Chanthalinh Sengsouly szerezte meg, míg a bronzérem a BME-s Takács Mártonnak jutott.

A férfi párosok küzdelmében az SZTE-s Adha Ahmad, Ricky George Thomas kettős diadalmaskodott. A szegedi duó a döntőben az ELTE-s a Molnár Szabolcs és Sákovics Péter alkotta párost győzte le.

A vegyes párosoknál ELTE-s sikernek tapsolhatott a közönség. Horváth Loretta és Molnár Szabolcs az SZTE-s Majoros Viktória, Borsós Bálint kettőst előzte meg a négy pár alkotta mezőnyben.

Ebben a versenyszámban tehát két-két ELTE-s és SZTE-s aranyérem született. Az eredményeket itt böngészhetitek.

Tollabdában a Pécsi Tudományegyetem versenyzői taroltak. A hölgyek egyéni viadalában a PTE-s Gonda Daniella Csilla hibátlan teljesítménnyel lett első a négyfős döntőben, megelőzve az ELTE-s Tárkány-Szücs Dórát és a pécsi Kiss Fanni Dórát.

A férfiak egyéni versenyében szép számú mezőny gyűlt össze. A pécsi házidöntőben Kiss Bene Benjámin kaparintotta meg az aranyérmet. Az izgalmas fináléban két játszmában, 2:0-ra (20, 18) győzte le az ugyancsak PTE-s dr. Végh Miklóst.

A férfi párosoknál a PTE hallgatói, Dulcz Zsombor és Kiss Bene Benjámin remekeltek, megelőzve a szintén pécsi, Kováts Máté és dr. Végh Miklós alkotta duót.

Vegyes párosban is Pécsre került az aranyérem: a Gonda Daniella Csilla, Kiss Bene Benjámin kettős nem talált legyőzőre. A PTE duója a Tárkány-Szücs Dóra és Csobod Marcell alkotta ELTE-s párost előzte meg.

Tollabdában tehát mind a négy számban a pécsiek állhattak fel a dobogó legfelső fokára. Az eredményeket itt böngészhetitek.

Fotó: Magyar Tollaslabda Szövetség / Facebook