Szeptembertől új szintre lép az SZTE Testkultúra Koncepciója

Több sportolási lehetőség a külföldi hallgatóknak, szorosabb együttműködés a régió sportegyesületeivel, aktívabb kommunikáció – ezek a témák is szóba kerültek azon az egyeztetésen, amelyen dr. habil. Fritz Péter, a Szegedi Tudományegyetem Testkultúra Koncepciójának rektori és kancellári megbízottja, dr. Tokodi Margaréta, az SZTE Sportközpont vezetője és a projekt kommunikációjába bevont hallgatók vettek részt.

2021 novemberében felméréssel kezdődött a folyamat, amely a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak, oktatóinak és munkatársainak egészségét szeretné megőrizni, támogatni, ezen felül a régió lakosainak szemléletét és lehetőségeit tágítaná az egészséges életmód területén – írja az u-szeged.hu. Az SZTE Testkultúra Koncepció minden sporttal, rekreációval és egészségmegőrzéssel kapcsolatos egyetemi tevékenységet egységesen koordinál és fejleszt.

Több területen is sikerült feltérképezni az egyetem adottságait és humán erőforrásait. A munka javában tart, az egyik cél, hogy tartósan Magyarország legegészségesebb egyeteme legyen az SZTE. A következő tanévtől számos változás lép életbe.

„Egységesítjük és központilag koordináljuk azoknak a hallgatóknak a segítését, akik élsportolóként folytatják tanulmányaikat az SZTE-n. A kettős életpályamodell mellett a régió egyesületeivel is szorosabbá és aktívabbá tesszük a kapcsolatot. Szeretnénk már azokat a középiskolásokat is elérni, akik továbbtanulás előtt állnak, és közben profi sportolók is. Számukra kíván vonzó perspektívát ajánlani az SZTE, amivel elérhetjük, hogy itt maradjanak, akik középiskolába is ide jártak, vagy az ország más területeiről ide jöjjenek és itt folytassák felsőoktatási tanulmányaikat” – mondta el az egyeztetésen dr. habil. Fritz Péter, az SZTE Testkultúra Koncepciójának rektori és kancellári megbízottja.

A hallgatók eddig is minden esetben kapcsolatba kerültek az SZTE Sportközpontjával a kötelező kritérium-testnevelés miatt. Az egyetemi egységnél szeretnének idén még színesebb kínálatot nyújtani a mozogni vágyó diákoknak.

„Szeptembertől már a külföldi hallgatók sportolási lehetőségeiben is több lehetőséget tudunk kínálni. Angol nyelvű óráink közül választhatnak, így jobban megismerhetik egymást és az egyetemet, valamint a várost is. Folyamatosan bővítjük a mozgásformák tárházát, és bízunk benne, hogy a Testkultúra Koncepció megvalósulásával mind infrastrukturális, mind pedig sportszakmai szempontból magasabb szintre léphetünk” – hangsúlyozta dr. Tokodi Margaréta, az SZTE Sportközpont vezetője.

A Testkultúra Koncepció fontos eleme a közösségépítés és az információáramlás hatékonyabbá tétele. A sporttal, egészséges életmóddal kapcsolatos kommunikáció szeptembertől még aktívabb lesz, és ebben az SZTE BTK kommunikáció szakos hallgatói is fontos szerepet kapnak.

„Kiskorom óta úszom, majd táncoltam, végül a kosárlabdázásnál állapodtam meg a legtöbb ideig. Nekem nemcsak a sport okoz örömet, hanem a lelátón szurkolás és a beszélgetés is. A gyakornoki program időtartama alatt szeretnék minél több eseményen jelen lenni, és társaimat is erre szeretném biztatni, hogy együtt élhessük át a sport összekovácsoló erejét” – mondta Lantos Rebeka, másodéves kommunikáció- és médiatudomány hallgató.

„Ötéves koromtól tíz éven át versenyszerűen szertornáztam, majd négy évig kortársbalettoztam. Egész életemet a mozgásnak szenteltem, és a gyakornoki program segítségével szeretném bemutatni a sportolói életet, kihívásokat, háttérmunkákat videókon és riportokon keresztül. Célom, hogy minél több egyetemi sportolót szólaltassak meg, megismerjem a sporteseményeket, és bemutassam a kreatív és szórakoztató tartalmakat – tudtuk meg Lénárt Dórától, az SZTE Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék harmadéves hallgatójától.

„A sport mindig fontos szerepet töltött be az életemben. Régebben fociztam és kézilabdáztam, mostanában pedig rendszeresen futok és jógázok. A gyakornoki programban remélem, minél több sporttal kapcsolatos tartalmat tudok majd készíteni, hogy többen ismerjék meg az SZTE-n található sportolási lehetőségeket” – emelte ki Mátó Gábor, az SZTE-BTK filmtudomány mesterszakos hallgatója.

Szöveg: Lévai Ferenc / SZTEinfó
Forrás: u-szeged.hu