Színvonalas tudományos konferencia és szimpózium helyszíne lesz a TF az atlétikai vb alatt

Látogass el a TF-re az atlétikai világbajnokság alatt, és tanulj a világ legjobb edzőitől! A belépés ingyenes, sőt még tanúsítványt is kapsz a részvételről.

Augusztus 22-én, a budapesti atlétikai világbajnoksággal párhuzamosan a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (WA) tudományos és orvosi konferenciát tart a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Athén termében, míg augusztus 19. és 27. között – szintén a TF-en az aulában – az Edzők Klubja (Coaches’s Club) szervez kerekasztal-beszélgetéseket, illetve szimpóziumot a sportág szerelmeseinek a világ legjobb atlétikaedzőinek részvételével.

Az augusztus 22-i konferencián – amely reggel 8.30-tól délután egy óráig tart – neves külföldi kutatók és szakemberek tolmácsolásában esik szó többek között a kardiológia és az atlétika kapcsolatáról, az akut izomsérülések bizonyítékalapú orvoslásáról, míg a rövid közlések szekcióban izgalmas, negyedórás előadásokat hallgathatunk meg több érdekes témában angol nyelven.

A konferenciára itt regisztrálhatunk, ez pedig az esemény részletes angol nyelvű programja.

Az augusztus 19.és 27. között sorra kerülő, nívós elemzésekkel és interjúkkal tarkított Edzők Klubjára nemcsak szakembereket és atlétikaedzőket, hanem diákokat is szeretettel várnak a szervezők. Kiváló alkalom, hogy bővítsétek nemzetközi kapcsolataitokat és szakmai tudásukat, valamint, hogy a világ legjobb szakembereitől tanuljatok – feltéve, ha szeretitek az atlétikát.

Az Edzők Klubja során minden nap 14.30-tól 15.45-ig érdekes, a világbajnokság aktuális kérdéseit és eseményeit taglaló-elemző kerekasztal-beszélgetésen vehetünk részt, 15.45-től 17.00-ig pedig a vb-n érmet szerzett edzőkkel készítenek nyilvános interjúkat a helyszínen, azaz a TF aulájában. Az Edzők Klubja betétprogramjaként augusztus 21-én és 22-én délelőtt szakmai szimpóziumot is tartanak.

Az Edzők Klubjának történéseit a GACA weboldalán követhetjük figyelemmel, az eseményre itt regisztrálhatunk, ez pedig a rendezvény részletes angol nyelvű programleírása.

Forrás: tf.hu
Fotó: