Szombati nagyüzem a MEFOB Feszten

A miskolci MEFOB Feszt 2022 harmadik versenynapján összesen négy sportágban – atlétika, kosárlabda, vízilabda és tenisz – folytak a küzdelmek, mutatjuk, milyen eredmények születtek.

Olvasási idő: 3 perc

Atlétika MEFOB

Reggel 10 órától este fél hétig zajlott az atlétika MEFOB, amelyen 34 versenyszámban avattak országos egyetemi bajnokokat. Vasárnap 7.30-tól a 10 000 méteres gyaloglással veszi kezdetét a MEFOB második, egyben záró napja. A szombati eredmények és a teljes vasárnapi program itt található.

Kosárlabda MEFOB

TF–ELTE BEAC (női elődöntő I.) 69–-77

Hatalmas küzdelmet hozott a kosárlabda MEFOB első női mérkőzése az elődöntőben, amelyet a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem vívott. Az ellenfelek végig fej-fej mellett haladtak, azonban az ELTE – köszönhetően kiváló dobóformájának (7/15 hármas) – tudott kisebb futásokat produkálni, ami hosszú percekig az eredmény üldözésére kényszerítette a TF csapatát. A negyedik negyedben végleg az ELTE bizonyult pontosabbnak, amely így eldöntötte a mérkőzés végkimenetelét.

DEAC–UNI Győr (női elődöntő II.) 52–58

A második elődöntőben a Széchenyi István Egyetem és a Debreceni Egyetem csapata találkozott. A találkozót a győriek kezdték jobban, amelyre a Debrecen egy fantasztikus második negyeddel válaszolt. A fellángolás nem tarthatott sokáig, ugyanis a félidő után a Széchenyi Egyetem csapata újult erővel lépett ki a pályára, és 21–9-es harmadik negyeddel eldöntötte a mérkőzést.

Vasárnap 14.30-tól a döntőben így a Széchenyi Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem csapatát láthatjuk. A bronzmeccset a TF és a Debreceni Egyetem játssza 10 órától. A mérkőzéseket a MEFS Facebook-oldalán követhetitek élőben.

DEAC–Közgáz SC (férfi elődöntő I.) 74–85

A férfi elődöntő első mérkőzésén a Budapesti Corvinus Egyetem, valamint a Debreceni Egyetem csapatai izgalmas, fordulatos találkozót játszottak, amelynek végén a BCE csapata örülhetett, ugyanis ők jutottak be a vasárnap 16.45-kor kezdődő döntőbe.

ME–TF (férfi elődöntő II.) 94–96

A másik férfi elődöntőben a Miskolci Egyetem csapata a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem csapatával találkozott. Nagy küzdelmet hozott a találkozó, amelyen a miskolci csapat a harmadik negyed közepéig végig vezetett, majd mennie kellett az eredmény után, amely végül 96–94 lett a TF javára.

A vasárnapi döntőt így a Budapesti Corvinus Egyetem és a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem csapata játssza 16.45-től a Miskolci Egyetem Körcsarnokában. Előtte kerül sor a Miskolci Egyetem–Debreceni Egyetem bronzmérkőzésre, amely 12.45-kor kezdődik.

EATON vízilabda MEFOB

A férfiaknál szombaton 12 mérkőzést játszottak, amelyből három is rendkívül szorosan alakult. Az egyik ötméteresekkel dőlt el (BCE-SZTE), amelyen a BCE nyert, míg a másik két mérkőzésen egy-egy góllal győzött a BGE, illetve a DE aktuális ellenfelükkel szemben (BME, ELTE). A vasárnapi döntőt a háromszoros címvédő BGE játssza a BCE ellen 15.00-kor a miskolctapolcai strandon, előtte azonban 14 órától a TF és a DE mérkőzik meg a bronzéremért.

A nők mezőnyében az országos bajnoki címhez vezető utat büntetőpárbajjal kövezték ki, amelyből a TF került ki győztesen, maga mögé utasítva a Szegedi Tudományegyetemet (15–13). A harmadik helyen az EKKE csapata végzett. Az érmeket dr. Faragó Tamás, a nemzet sportolója, olimpiai, világ és Európa-bajnok vízilabdázó, Juhász Péter, a MEFS főtitkára, valamint AnčićValkai Ágnes, a MEFS nemzetközi kapcsolatok igazgatója adták át.

Program, eredmények itt.

Tenisz MEFOB

Teniszben a szombati játéknapon profi női egyéniben (győztes: Keresztes Paloma, KJE), amatőr női egyéniben (győztes: Sándor Alexandra, TF), női párosban (győztes: Keresztes Paloma, Plasek Lilla, KJE), a 45 év feletti oktatók kategóriájában (győztes: Novotny Ádám, (EKKE), és a profi férfi oktatók (győztes: dr. Bellér Gábor, DE) között osztottak érmeket. Az eredményeket és a mai programot itt (https://mefobfeszt.hu/tenisz-mefob/) találjátok.Szombati nagyüzem a MEFOB FesztenForrás: MEFS
Szöveg: Márványkövi Ferenc