Szórakozva sportoltak – óriásit robbant az EFOTT Sportsziget

Rengetegen keresték fel az EFOTT kísérő programjaként rendezett Sportszigetet, ahol az akadálypályán számos izgalmas sportágat próbálhattak ki az érdeklődők. Folytatás szeptemberben a Vaddisznó-kupán, amelyet kár lenne kihagynod.

A tomboló kánikula ellenére ezerrel pörgött az augusztus 11. és 15. között a Velencei-tónál megrendezett Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozóján (EFOTT) a Sportsziget, ahol 13 sporttevékenység közül választhattak az érdeklődők. A különböző mozgásformákat kipróbálók egy sportútlevélbe gyűjthettek pecséteket, amelyeket egy-egy állomás teljesítése után kaptak. A pecséteket később a Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség (MEFS) jobbnál jobb ajándékaira válthatták be a résztvevők. A legkitartóbbak mind a 13 állomáson keresztülverték magukat.

A hagyományos sportágak mellett – vívás, súlyemelés – a fiatalok körében egyre népszerűbbeket is kipróbálhattak a jelenlévők. Hatalmas volt az érdeklődés a SUP, a lézerlövészet és a sárkányhajó iránt, de a különlegességnek számító dartsfoci és szumóbirkózás is nagy sikert aratott. A Vaddisznó-akadálypályával – amelyen gyűrűn kapaszkodva kellett végigmenniük a vállalkozó kedvűeknek – csak a legizmosabbak tudtak megbirkózni.

A szervezők ígérik, a jövő évi EFOTT-on még több és izgalmasabb kihívással találkozhatunk, de szerencsére nem kell 2022 nyaráig várnunk, hogy megméressük magunkat. Szeptember 25-én a Vaddisznó-kupa keretében ugyanis négy versenyszámban, futásban, lézerlövészetben, OCR sportban, továbbá sáros árkok leküzdésében is próbára tehetitek magatokat. A szabadtéri sportnapra – amelyen a versenyzés mellett az egyéb sport tematikájú kisérő programok és persze a bulizás is legalább akkora súlyt kap – ide kattintva jelentkezhettek.

Kép: MEFS