Tánc és sport: egy és ugyanaz?

Az Unisport legújabb videóblogjában arra a kérdésre keressük a választ, vajon egy lapon említhetjük-e a táncot és a sportot, s ha igen, milyen szempontok mentén. Aki segít eligazítani bennünket: Fodorné Molnár Márta, a Magyar Táncművészeti Egyetem rektora.

Sokakat foglalkoztató kérdés, vajon tekinthetjük-e a táncot sportnak. Műfaji besorolástól függetlenül a klasszikus balett, a modern tánc vagy éppen a néptánc művészi értéke megkérdőjelezhetetlen, de kételkedhetünk-e abban, hogy a tánc, mint mozgásforma egyenértékű tagja a sportágaknak?

Fodorné Molnár Márta, a Magyar Táncművészeti Egyetem rektora nem kívánja megválaszolni a kérdést, csupán tényeket sorol fel: a hivatásos táncosoknak ugyanúgy be kell melegíteniük gyakorlás vagy fellépés előtt, mint az élsportolóknak edzés vagy mérkőzés előtt, sőt a csapatsportokat profi módon űzőkhöz képest a táncművészek egy nap még többet is tréningezek.

Az MTE rektorával készült videóblogban még több hasonlóságra is fény derül, s ha tudni szeretnétek, melyek ezek, mindenféleképpen nézzétek meg Mezei Dániel legújabb, mindössze 7 perces videóblogját!

Nyitókép: freepik.com