Taroltak a címvédők a röplabda MEFOB-on

Kaposvári és TF-es címvédés a röplabda MEFOB-on

A MATE férfi együttese idén is otthon tartotta az aranyérmet, a nőknél pedig a TF csapata védte meg címét a kaposvári röplabda MEFOB-on.

Újabb röplabdaünnepre készültek Kaposváron, hiszen a Fino Kaposvár bajnoki győzelme után ezúttal a MATE együtteseire várt a feladat, hogy a MEFOB aranyérmeit is bezsebeljék. Bozóki Bence, Bögöly Gábor, Hubicska Patrik és Kalmár Ákos együtt már 78 válogatottsággal büszkélkedhetnek, mellettük Szabó Barna és Szabó Bence a Fino 2017-es bajnokcsapatának tagjai is a MATE-t erősítették.

Ennek megfelelően a MATE könnyedén jutott túl az elődöntőn: 3:1-re győzte le a TF gárdáját. A másik ágon szintén két egykori válogatott játékossal, Németh Szabolccsal és Szabó Dáviddal felálló Eszterházy Károly Katolikus Egyetem 3:0-ra lépte le a Corvinust, így készülhetett a MATE elleni rangadóra.

A bronzmérkőzésen a TF könnyedén, 3:0-ra söpörte le a BCE-t, a döntő pedig a vártnál kevésbé lett szoros, a hazai pályán játszó MATE 3:0-ra ugyanis legyőzte az egrieket, ezzel megvédte címét. A legjobb támadó díját Hubicska Patrik (MATE) kapta, míg a legjobb mezőnyjátékosának a DVTK trénere, Németh Szabolcs (EKKE) bizonyult, a legjobb feladó pedig a TF röplabdázója Majer Zsolt Ferenc lett.

A nőknél is a válogatott Szedmák Rékával felálló MATE volt az esélyes, ám az első elődöntőben kiélezett csatában, ötszettes mérkőzésen alulmaradt a Budapesti Corvinus Egyetem együttesével szemben. A másik mérkőzésen a TF esélyt sem adott a Károli csapatának. A bronzcsatában a MATE sem kímélte a Károlit, 3:0-s győzelmével megszerezte a harmadik helyet. A döntőben az NB I-ben második helyen végző TFSE-re építő TF könnyedén verte 3:0-ra a Corvinust, így megvédte bajnoki címét. A legjobb támadónak járó díjat Szedmák Réka (MATE) érdemelte ki, Sziládi Viktória (TF) lett a legjobb mezőnyjátékos, Rózsa Nóra (BCE) pedig a legjobb feladó.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: Muzslay Péter/SONLINE