Tárt karokkal várja a MEFOB Feszt résztvevőit a sport- és vendégszerető Debrecen

Az egyetemistáktól pezsgő, sportos cívis város lesz a házigazdája az április végi, május eleji MEFOB Fesztnek, valamint társrendezője a jövő évi Európai Egyetemi Játékoknak. A város – a Debreceni Egyetemmel karöltve – alig várja, hogy bebizonyíthassa vendégszeretetét.

Hallgatási idő: 30 perc

Már csak alig több mint három hét van hátra az év legjelentősebb hazai egyetemi multisportrendezvényéig, MEFOB Fesztig, amelyet április 28. és május 1. között rendeznek Debrecenben. A kiemelkedő esemény a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS), a Debreceni Egyetem, Debrecen városa és a DEAC közös rendezvénye.

Többek között ennek kapcsán beszélgettünk prof. dr. Balogh Lászlóval, a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének igazgatójával, aki nemcsak a közelgő egyetemi sportünnepről, a MEFOB Fesztről, hanem az egyetem új létesítményeiről, így többek között a nemrég átadott Dóczi utcai sportkomplexumról, a benne rejlő lehetőségekről, a város és az egyetem, illetve az új és a régi kapcsolatáról, a Debreceni Egyetemi Atlétikai Clubról, a nyári debreceni 3×3-as kosárlabda egyetemi Európa-bajnokságról, továbbá a jövő évi, debreceni és miskolci rendezésű Európai Egyetemi Játékokról is beszél Mezei Dániel főszerkesztőnek.

Fotó:
dehir.hu