Tedd magad próbára a MATE Cross Run és a Dogs Cross terepakadályfutó-versenyén!

Tedd magad próbára a MATE Cross Run és a DogsCross terepakadályfutó-versenyén

A Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem (MATE) két számban is versenyt rendez a terepakadály-futás szerelmeseinek 2022. május 1-jén, vasárnap a Kaposvári Campuson és a Pannon Lovasakadémián. Hozd el a barátaidat, családtagjaidat vagy kutyádat a megméretésre, és adj bele mindent!

Nem mindennapi kihívás vár a kemény megpróbáltatások kedvelőire. A Magyar Agrártudományi Egyetem (MATE) ugyanis két év kihagyás után újra megrendezi terepakadályfutó-versenyét, a Cross Runt és a Dogs Crosst. Az egyikben embertársainkkal, a másikban kedvenc négylábúnkkal vehetünk részt a nem mindennapi eseményen.

Cross Run

Ebben a versenyszámban három távon is hirdetnek versenyt, neked a 8 kilométereset ajánljuk, amelyen összesen 30 akadályt kell leküzdened. Amennyiben egyetemedet szeretnéd képviselni az eseményen, válaszd a második, vagyis a 4 kilométeres távot, hiszen ebben zajlanak majd a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) küzdelmei. Nem mellékesen: az egyetemi oktatók szintén ezen a távon mérhetik össze állóképességüket.

Izgalmasnak ígérkezik a csapatverseny is, amelyen a szervezők négyfős alakulatok jelentkezését várják (maximum két férfi csapattaggal). A korábbiaktól eltérően a csapatversenyt idén váltórendszerben bonyolítják le, amitől még izgalmasabbnak ígérkezik a viadal.

Versenykiírás és további információ itt és itt.

Helyszín: MATE Kaposvári Campus, Pannon Lovasakadémia és környezete
Időpont: 2022. május 1., vasárnap 9.30 óra

Dogs Cross

Ezt a versenyszámod kedvenc négylábúddal kell végigküzdened egy négy kilométer hosszú, több mint 15 akadályból álló pályán. A cél, hogy minél hamarabb megtedd a távot, miközben te és kutyád – egy rugalmas szárral összekötve – együtt küzdötök meg a különböző akadályokkal.

A részletes versenykiírást itt találod.

Helyszín: MATE Kaposvári Campus, Pannon Lovasakadémia és környezete
Időpont: 2022. május 1., vasárnap 16.00 óra

A verseny főszervezője a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Kaposvári Campusa, társrendezője pedig a Magyar Honvédség és Lovasakadémia Sport Club. Az esemény fővédnöke prof. dr. Gyuricza Csaba, a MATE rektora.

Fotó: Az esemény Facebook-oldala