Teljes kapacitásra kapcsolt a MEFOB Fesztivál

Csütörtökön Miskolcon elrajtolt a MEFOB Fesztivál 2022, és pénteken már több sportágban is osztottak érmeket.

Olvasási idő: 3 perc

Futsal

A Futsal MEFOB második napján pénteken már több érem is gazdára talált a miskolci MEFOB Feszten. Futsalban a nap női bronzmérkőzéssel kezdődött, amelyen a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem csapata magabiztos, 11–3-as győzelmet aratott az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem gárdája felett.

A férfiaknál drámaibb fordulatokat vett a harmadik helyért folyó küzdelem. Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem csapata parázs mérkőzésen végül 8–3-ra győzött a Pécsi Tudományegyetem alakulata ellen, ezzel megszerezte a bronzérmet.

A vártnak megfelelően, izgalmas női döntőt hozott a Pécsi Tudományegyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem mérkőzése. A felek nehezen bírtak egymással, végül az ELTE tudta jobban érvényesíteni akaratát, így megszerezte a MEFOB Fesztivál első aranyérmét.

A futsal MEFOB-ra a koronát a férfi döntő tette fel. A Miskolci Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem végletekig kiélezett csatát vívott egymással, amelyet – utolsó percben lőtt góllal – az ELTE nyert meg, így ők szerezték meg az aranyérmet.

Ultimate frizbi

Ebben a sportágban a Budapesti Corvinus Egyetem hallgatói nyakába került az aranyérem, miután a döntőben szoros meccsen felülmúlták a TF1-es számú csapatát (13–12). A bronzmeccsen a Széchenyi István Egyetem 1-es számú alakulata 13–11-re legyőzte a a Széchenyi István Egyetem 1-es számú együttesét.

Asztalitenisz

A küzdelmek kilenc kategóriában zajlottak. A tornát a Pécsi Tudományegyetem játékosai uralták: összesen hat kategóriában – férfi és női egyéni, férfi és női páros, férfi csapat, oktatói egyéni, intézményi csapat – is pécsi díjazott nyakába került az aranyérem.

Vízilabda

Lezajlottak a férfi nyolcaddöntők, ezzel kialakultak a negyeddöntők párosításai. A női szakágban megkezdődtek a csoportküzdelmek, amelyek többnyire nagyarányú győzelmeket hoztak.

Szombaton a küzdelmek már két helyszínen folytatódnak. A Miskolctapolcai Strandfürdő medencéjében délelőtt a férfi negyeddöntőket követhetik nyomon az érdeklődők, míg a Kemény Dénes Városi Sportuszodában a férfi helyosztókat, és két női csoportmérkőzést rendeznek.

A pénteki napot a fesztivál ünnepélyes megnyitója zárta, amelynek keretében felvonultak a résztvevő egyetemek csapatai, valamint a kiemelt meghívott vendégek. A ceremóniát prof. dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektorának beszéde nyitotta, majd prof. dr. h. c. Mocsai Lajos lelkesítői szavait hallhatták a résztvevők. A Faceteam csapatának látványos akrobatikus kosárlabda show-ja fokozta a hangulatot, majd lezajlott az asztalitenisz és a futsal eredményhirdetés.

Forrás: mefs.hu