TF-es fölénnyel zárult a birkózók egyetemi bajnoksága

Taroltak a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem sportolói a május 15-i pécsi birkózó egyetemi-főiskolai országos bajnokságon (MEFOB), s ezzel sikeresen megvédték címüket.

Idén is a TF birkózói szerepeltek a legjobban a birkózó MEFOB-on, amelyet a PTE-PEAC Birkózószakosztálya, a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) és a Magyar Birkózószövetség közösen rendezett meg május 15-én a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának sportcsarnokában. Az összesített pontversenyben a PTE hallgatói végeztek a második helyen, míg a dobogó harmadik fokára a Nemzeti Közszolgálat Egyetem versenyzői állhattak fel.

A hivatásosoknál a férfiak szabad- és kötöttfogásban léptek szőnyegre, és külön megméretést tartottak a hölgyek és az amatőrök számára is. A nők, a férfi szabad- és kötöttfogásúak tíz, míg az amatőrök öt súlycsoportban mérték össze erejüket, így összesen 35 bajnokot hirdettek vasárnap.

„A hagyományokhoz híven ezúttal is remekül szerepeltek a TF-es birkózók az egyetemi bajnokságon – kezdte az értékelést Bak Barnabás szervező. – Farkas Gábor és Takács Ferenc ebben az évben is remekül felkészítette versenyzőit a viadalra. A küzdelmek két szőnyegen folytak, a kitűnő hangulatról pedig – a sok szurkoló mellett – a PTE táncegyüttese és a Brass Band gondoskodott. Korábban már rendeztünk birkózóeseményeket: 2014-ben a PTE Sportiroda és a PTE PEAC birkózószakosztálya egyetemi világbajnokságnak, 2018-ban pedig szabadfogású országos bajnokságnak adott otthont. Ez volt ugyanakkor az első birkózó MEFOB, amelynek mi voltunk a házigazdái.”

Az egyéni kategóriák győzteseit hamarosan közöljük, cikkünk folyamatosan frissül.

Az összesített csapatverseny végeredménye:

1. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
  2. Pécsi Tudományegyetem