TF-es sikerek a cselgáncs MEFOB-on

TF-es sikerek a judo MEFOB-on

A hétvégi MEFOB Feszten rendezték a judo MEFOB-ot is, amelyen 16 egyetem 107 versenyzője küzdött az érmekért. A legeredményesebb a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem lett, melynek hallgatói a két kategóriában összesen 23 érmet szereztek (5 arany, 11 ezüst és 7 bronz).

Olvasási idő: 1,5 perc

Idén is népszerű volt a cselgáncs egyetemi-főiskolai országos bajnokság, melynek ezúttal a miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium tornacsarnoka adott otthont. Két kategóriában (versenyszerűen sportolók és amatőrök) 7-7 súlycsoportban avattak győztest a nőknél és a férfiaknál egyaránt.

A profik között a nőknél az 57 és a 63 kg-ban is nagy volt a verseny, az előbbiben Kopasz Fanni (SZTE) tudott győzni Gyertyás Róza (NKE) előtt. A márciusi magyar bajnokságon mindketten ezüstérmesek lettek, Gyertyás Róza az 52 kg-osok mezőnyében. A 63 kg-osok között a magyar bajnokság bronzérmese, korábbi utánpótlás-világbajnok Varga Brigitta (PTE) diadalmaskodott. Magyar bajnoki bronzérme mellé egy MEFOB-aranyat is bezsebelt a hazai közönség támogatását élvező Czerlau Jennifer (ME) a 70 kg-osok mezőnyében.

A férfiaknál 73 kg-ban a magyar bajnok Máthé Bence (BCE) győzött, míg a 81 kg-osok között Iglódi Máté (BGE) nyert. Még 81 kg-ban lett magyar bajnoki bronzérmes Kurtán Zsombor (BME), aki most a 90 kg-osok között MEFOB-bajnoknak vallhatja magát. A 100+ kg-os súlycsoportban pedig a magyar bajnok, vagyis Sipőcz Richárd (SZE) állhatott a dobogó tetejére.

A B kategóriában, vagyis az amatőrök mezőnyében négy egyetem (MTSE, NKE, PTE és SZTE) osztozott a helyezéseken. Nagy volt a küzdelem a nők 63 kg-os súlycsoportjában: a nyolc sportolót felvonultató mezőnyben Mód Jordána (PTE) diadalmaskodott. A férfiak 66 kg-os mezőnyében szintén nyolcan küzdöttek az aranyért, amelyet ezúttal Berczeli Ákos (SZTE) nyakába akasztottak. Nem volt könnyű dolga Báthory Róbertnek (MTSE) a 73 kg-osok között, ugyanis hat rivális kellett megelőznie a végső győzelemért. A 90 kg fölötti súlycsoportokban  már csak NKE-s hallgatók tudtak aranyérmet szerezni Lőkös Krisztián (90 kg), Farkas Noel (100 kg) és Bóta Zsolt (100+ kg) révén.

A verseny eredménysora a MEFOB Feszt honlapján olvasható, képek pedig a Facebook-eseménynél találhatók.

Szöveg: Janzsó Miklós