TF-es sikerek a strandkézilabda MEFOB-on

A férfiak az első, a nők pedig a második helyen végeztek a sokszoros címvédő Károli Gáspár Református Egyetem csapata mögött a velencei strandkézilabda MEFOB-on.

Idén igazi strandidő fogadta a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem velencei Vízisport- és Rekreációs Központjában az ország legjobb egyetemi strandkéziseit. A visszalépések után 5-5 női, illetve férficsapat vívott körmérkőzést a strandkézilabda egyetemi bajnoki címért. A győztes jutalma nem csak a MEFOB-arany volt, hanem az is, hogy kiemelt csapatként képviselhetik egyetemüket és a magyar színeket a 2024-es Miskolcon és Debrecenben sorra kerülő Európai Egyetemi Játékokon.

A női mezőnyben ott volt a tavalyi bajnok és a lódzi Európai Egyetemi Játékokon ezüstérmes Károli Gáspár Református Egyetem, a két másik tavalyi dobogós TF és BME, valamint a BGE és a PTE együttesei. A KRE-s lányok esélyeshez méltón meneteltek és védték meg a címüket, az ezüstcsatát ezúttal a TF nyerte, a BME pedig harmadikként végzett.

A férfiaknál a tavalyi dobogósok közül hiányzott a KRE, a BME és a TF viszont nem, és ezúttal is kettejük között dőlt el az aranyérem sorsa. Ezúttal a TF bizonyult jobbnak, a BME együttese pedig a dobogó második fokára állhatott fel. A bronzérem a BGE gárdájáé lett.

A jó hangulatú mérkőzések után Bartha Zsolt, a MEFS kézilabdareferense, Sárfalvi Péter, a KRE sportigazgatója, valamint a Magyar Kézilabda Szövetség játékvezetői adták át a dobogósoknak az érmeket, valamint a legjobb játékosoknak járó díjakat. Legjobb női játékosnak Gál Dorinát (TF) választották, a legjobb kapusnak pedig Doszpoth Zsuzsannát (KRE). A férfiaknál a legjobb játékos Bohuniczky Bátor (TF) lett, a legjobb kapus díját a negyedik helyezett végző ÓE hálóőre, Szász Imre kapta.

A strandkézilabda MEFOB végeredménye:

Nők

1. Károli Gáspár Református Egyetem