TF-es sikerek az I. Egyetemi Combat Games kick-box versenyén

A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem hallgatói három arannyal és három ezüsttel zárták a vetélkedést.

Május 29-én első alkalommal rendezték meg a küzdősportok, azon belül a kick-box, a tékvándó és a karate egyetemi-főiskolai országos bajnokságát, az I. Egyetemi Combat Gamest a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem sportcsarnokában.

Kick-box-ban két szabályrendszerben, Pointfightingban és Light Contactban mérték össze tudásukat a hallgatók: 3 egyetem 5 hallgatója nevezett az eseményre. A férfiaknál 74 kg-ban Zajácz Bence (PPKE), a szabályrendszer 2021-es világbajnoka és Bozók Szabolcs (MTSE) küzdött: pointfightingban a PPKE hallgatója volt a jobb, light contactban, pedig az MTSE hallgatójának nyakába akasztották az aranyérmet. A 84 kg-osok között két MTSE-diák küzdelmeit láthatták a kilátogató szurkolók, akik nem mellesleg világbajnoknak is mondhatják magukat. 2019-ben az Antalyában megrendezett világbajnokságon a kick light szabályrendszerben 63 kg-ban Fésű Lajos, 79 kg-ban Bálint Zoltán diadalmaskodott. Kettejük vasárnapi küzdelmét mind pointfightingban, mind light contactban Fésű Lajos nyerte, aki immár egyetemi bajnoknak is mondhatja magát.

A nők között mindössze egy induló volt, Szegfi Zsanett (BME) személyében, aki szintén komoly nemzetközi rutinnal és eredménysorral rendelkezik.

A hétvégén, június 2-5. között rendezik meg Budapesten a 27. Magyar Kick-box Világkupát, amely a sportág legnagyobb nemzetközi eseménye lesz idén, ahol egyetemi bajnokainknak is szurkolhatunk. Az eseményről további információt itt találtok.

Az I. Egyetemi Combat Games kick-box versenyéről készült fotókat pedig az esemény Facebook-oldalán láthatjátok.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: Magyar Tékvandószövetség