TF- és SZoESE-arany a 3×3 kosárlabda MEFOB-on

TF- és SZoESE-arany a 3x3 kosárlabda MEFOB-on

A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem női csapata nyerte a hétvégén rendezett 3×3-as kosárlabda MEFOB-ot, míg a férfiaknál a Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület diadalmaskodott.

Olvasási idő: 1,5 perc

A korábbi fordulók összesített eredményei alapján a nőknél és a férfiaknál is 6-6 egyetem kosarasai jutottak a hétvégi Decathlon B33 Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) döntőjébe, amelynek az Óbudai Kaszások szabadtéri pályája adott otthont.

Mind a nőknél, mind a férfiaknál két hármas csoportba osztották a döntő résztvevőit. A fiúknál az A csoportot a SZoESE nyerte, míg a B jelű trióban az ELTE BEAC végzett az élen. Nagy meglepetésre az egyik esélyes, a TF és a tavalyi győztes MAFC-BME sem jutott az egyenes kieséses szakaszba. Az elődöntő párharcaiból a SZoESE és a Közgáz került ki győztesen, így ez a két együttes vívta a döntőt, amelyben a szombathelyiek 18–13-ra múlták felül ellenfelüet.

A hölgyeknél az A jelű trióban szerepelt a TFSE, a DEAC és a PTE-PEAC, míg a B-csoportban a SZoESE, a MAFC-BME és a MEAFC. A csoportok első két helyezettje jutott az elődöntőbe, ahol keresztbe játszottak egymással a felek. Az első elődöntőben a SZoESE 19–12-re győzte le a DEAC-ot, míg a másik ágon a TFSE 21–6-ra múlta felül a MAFC-BME együttesét. A fővárosi csapatok játszotta döntőben végül a TFSE bizonyult jobbnak (20–10) a SZoESE-nél.

A részletes eredményeket ide kattintva olvashatjátok el.