TF-ezüst a kézilabdázók Európai Egyetemek Bajnokságán

A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem női kézilabdázói kitűnő teljesítménnyel a dobogó második fokára állhattak fel a Podgoricában megrendezett, 12 csapatot felvonultató Európai Egyetemek Kézilabda-bajnokságán.

Egyetlen alakulat képviselte a piros-fehér-zöld színeket az Európai Egyetemek Kézilabda-bajnokságán: a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem női együttese azzal a céllal utazott Montenegró fővárosába, Podgoricába, hogy minél előrébb végezzen.

Nos, már a csoportmérkőzések során jól látszott, hogy a TF-es lányok remek formában érkeztek a tornára. A csoportszakasz során Herbert Krisztián tanítványai a B jelű trióban magabiztosan győzték le a portugál Minho Egyetemet (31–25) és a norvég Műszaki és Természettudományi Egyetemet (43–27), majd a negyeddöntőben a francia Franche-Come Egyetemnek sem kegyelmeztek (37–26).

A folytatás már kicsit nehezebb volt, hiszen a legjobb négy között a TF-es lányoknak a horvát Zágrábi Egyetem ellen kellett bizonyítaniuk. Bár tét a döntőbe jutás volt, nem remegtek meg a TF-es kezek és lábak: a magyar sportegyetem szoros mérkőzésen, 30–24-re diadalmaskodott horvát ellenfelével szemben.

A döntőben a torna esélyese, a román Ovidius Egyetem várt a TF-re. A magyar csapat kitűnően tartotta magát az első félidőben (11–11), a második játékrész utolsó két percében azonban ellépett ellenfelétől a román csapat, s bár hiába szórta meg magát Puskás Lilla (7) és Pécsi Villő (5), végül az Ovidius Egyetem játékosainak nyakába került az aranyérem.

A TF ezüstérmes női kézilabdacsapata: Csóka Eszter, Varga Panni, Pécsi Villő, Osvai Fanni, Bernáth Réka, Puskás Lilla, Vereszky Dorka, Nagy Zsuzsanna, Béres Eszter, Fehér Virág, Világos Diána, Kóka Mariann, Konkoly Kata, Mérő Dóra
Vezetőedző: Herbert Krisztián

Fotó: