Több hazai egyetem is társult tagja lesz Európai Egyetemi Sportszövetségnek

Minden bizonnyal az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) társult tagja lesz több magyar felsőoktatási intézmény, így a TF, az ELTE, a DE, az ME, a BME és a PTE is. A tagfelvételi kérelmeket az EUSA októberi közgyűlésén bírálják el.

Az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) a kontinens legnagyobb egyetemi sportszervezete, és több mint negyven ország egyetemi sportszövetségét tömöríti. A 24 éve alakult szervezet több jelentős sporteseményt bonyolít le, többek között az Európai Egyetemi Játékokat (EEJ) és az Európai Egyetemi Bajnokságát (EEB) különböző sportágakban.

Az EUSA-nak eddig csak nemzeti egyetemi sportszövetségek lehettek tagjai, ám egy új kezdeményezésnek köszönhetően most már – társult tagként – európai egyetemek is csatlakozhatnak a szervezethez.

Az EUSA Facebook-oldalán megjelent bejegyzés szerint eddig négy nagy hazai felsőoktatási intézmény, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, az Eötvös Lóránd Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, valamint a jövő évi Európai Egyetemi Játékok két rendezője, a Debreceni és a Miskolci Egyetem is benyújtotta tagsági kérelmét, amelyet az EUSA októberi közgyűlésén bírálnak el, minden bizonnyal kedvezően.

A fent említett négy intézmény eredményrangsora lenyűgöző, már ami a hazai és a nemzetközi egyetemi sportéletet illeti. A TF tavaly például második lett az egyetemek rangsorában a tavalyi lódzi Európai Egyetemi Játékokon, továbbá 2017 és 2022 között összesen 27 érmet nyert az EEJ-ken és az EEB-ken.

Az EUSA társult tagjai beléphetnek az EUSA Egyetemek Klubjába, az egyetem hallgatói és delegáció tagjai kedvezőbb nevezési díj ellenében vehetnek részt az EUSA rendezvényein, elsőbbséget élveznek az EUSA sport- és oktatási rendezvényei szervezőinek kiválasztásában, valamint használhatják az EUSA társult tagja logóját az intézmény népszerűsítésében.

Forrás: tf.hu
Fotó: EUSA / Facebook