Több hazai sztár is elindul az atlétika MEFOB-on

Szép számú nevezés érkezett a debreceni MEFOB Feszt keretében sorra kerülő atlétikai egyetemi bajnokság május elsejei döntőjére. A sportág népszerűségét bizonyítja, hogy a hazai egyetemek csaknem kétharmada indít versenyzőt a Feszten, többek között sikeres magyar atlétákat is.

Nehéz lenne vitatni, hogy az atlétika – amelyet sokan a sportok királynőjének tartanak – a világ egyik legnépszerűbb sportága. Úgy tűnik, nálunk az egyetemisták között is igencsak közkedvelt, hiszen 24 (!) hazai felsőoktatási intézmény 255 hallgatója (142 férfi és 113 nő) nevezett a május elsején esedékes atlétikai MEFOB-döntőre, amelyet a többnapos rendezvénysorozat, a MEFOB Feszt keretében rendeznek meg a debreceni Gyulai István Atlétikai Stadionban.

A Szegedi Tudományegyetemtől a Pécsi Tudományegyetemen át egészen az Eötvös Lóránd Tudományegyetemig számos felsőoktatási intézmény érezte úgy, hogy atlétákat kell delegálnia az év legnagyobb hazai egyetemi sportrendezvényére.

A férfiaknál és a nőknél egyaránt 11 versenyszámban rendeznek döntőket, a legnépszerűbb idén is a 100 méteres síkfutás. Az atlétika MEFOB iránti nagy érdeklődést mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a megméretésen több hazai egyetem élsportolói is elindulnak.

A házigazda Debreceni Egyetemet több neves atléta is képviseli a Feszten. Rajthoz áll Szeles Bálint válogatott gátfutó, Bakosi Péter és Török Gergely magasugró, felnőtt Európa-bajnoki negyedik helyezettünk, Szilágyi Réka gerelyhajító, továbbá Tóth Anna és Bacsa Fanni gátfutó. A Nyíregyházi Egyetemet képviseli majd Szikszai Bálint diszkoszvető, aki ezúttal súlylökésben igyekszik gyarapítani érmei számát.

„Az atlétika rendkívül változatos sportág, hiszen több mozgásformát is foglal magában – emlékeztett Perényi Gabriella versenykoordinátor. – A MEFOB-on is rendkívül széles a versenyszámok választéka, amit jól bizonyít, hogy mind a nőknél, mind a férfiaknál 11-11 számban küzdenek meg az érmekért. Az idei MEFOB-döntő érdekessége, hogy egy úgynevezett svédváltóval zárul, amelyre – a nőknél és a férfiaknál egyaránt – hét egyetem nevezett be.”

Az indulók listáját itt böngészhetitek, ez pedig itt a MEFS Facebook-, illetve Instagram-oldala. A MEFOB Fesztről itt, illetve itt olvashattok többet.

Kövessétek az unisport.hu-t, ahol a következő hetekben izgalmas cikkekkel és podcastokkal népszerűsítjük az eseményt.

Fotó: MEFS