Tollaslabdával folytatódik a MEFOB-szezon

Cegléden rendezik a tollaslabda MEFOB-ot, ahol öt versenyszámban mérhetik össze magukat a nevezők, és lesz csapatverseny is.

Egy év kihagyás után tavaly nagyszerű versennyel tért vissza a tollaslabda MEFOB, és ezúttal is szép számmal érkeztek nevezések a november 19-20-án, a ceglédi Living Sport Tollaslabda Csarnokban sorra kerülő tollaslabda MEFOB-ra. A szokásoknak megfelelően ezúttal is külön versenyeznek a profik és az amatőrök, öt versenyszámban (női és férfi egyes, női, férfi és vegyes páros), vasárnap pedig a csapatversenyt rendezik, melyre négy egyetem öt együttese nevezett: az Eötvös Loránd Tudományegyetem két, a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem egy-egy csapattal képviselteti magát.

Az előző évi tollaslabda MEFOB-on a PTE hallgatói vitték a prímet, ugyanis összesen tíz éremmel zárták a viadalt. A pécsiek képviselték a magyar színeket az Európai Egyetemi Játékokon Lódzban, közülük néhányan biztosan ott lesznek Cegléden is, hogy megküzdjenek a MEFOB-bajnoki címért. Pécsett remélik, hogy az elmúlt időszak sikerei többeknek is meghozza kedvét a tollasozáshoz.

Az amatőrök versenyében nemcsak a PTE hallgatóira érdemes odafigyelni, hanem az SZTE-s versenyzőkre is, az elmúlt évben ugyanis ők gyűjtötték a legtöbb érmet, ráadásul Szegeden nagy hagyománya van a tollaslabdának.

A szervezők fő célja, hogy minél többen kedveljék meg ezt a gyors és nagyon látványos sportágat, amely ráadásul a teljes testet átmozgatja. De érdemes szem előtt tartani a 2024-es Európai Egyetemi Játékokat, melyet a Debreceni Egyetem és a Miskolci Egyetem rendez közösen, amelyen a tollaslabda is szerepel a programban.

A tollaslabda MEFOB-ról további információt a Facebook-eseménynél találtok, a versenykiírás pedig itt olvasható.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: Ewa Milun-Walczak/EUG