Újabb pécsi érem asztaliteniszben

A Kovács Sebestyén, Molnár Dávid (PTE) asztalitenisz-páros ezüstérmet szerzett az Európai Egyetemi Játékok szerdai küzdelmeiben. Vízilabdában a BGE jutott a döntőbe, ahol ellenfele az ukrán Lviv State University of PC lesz. A bronzért a Corvinus és a Debreceni Egyetem mérkőzhet meg. Szerdai összefoglalónk.

Olvasási idő: 2 perc

Véget ért az asztaliteniszezők küzdelme az Európai Egyetemi Játékokon, mégpedig magyar éremmel: a PTE férfi párosa (Kovács Sebestyén, Molnár Dávid) egészen a döntőig menetelt, ahol két simább és egy szorosabb szettben szenvedett vereséget a török Nisantasi University párosától, így a csapatverseny bronzérme után egy ezüstöt is szerzett.

A vízilabdatorna magyar elődöntőjében a BGE és a BCE csapott össze, amelyen a Corvinus szerzett vezetést, ám erre héttel felelt a BGE. Ezt a különbséget nem tudta ledolgozni a BCE, a vége 16-10 lett a BGE javára, így ők készülhetnek a döntőre. Garancsy András ezúttal is nagyszerűen játszott, öt góllal terhelte meg a Corvinus hálóját. A másik elődöntőben azért szurkolhattunk, hogy a másik döntős is magyar legyen, hiszen a Debreceni Egyetem az ukrán Lviv State University of PC-vel meccselt. Végletekig kiélezett küzdelmet vívott egymással a két csapat, egy perccel a vége előtt még döntetlen volt az állás, ám utána az ukránok támadása sikeres volt, a debreceniek pedig elhibázták az utolsó lehetőségüket, így 16:15-re elveszítették a találkozót. Macsi Patrik mindent megtett a sikerért, hiszen nyolc találattal ő lett a mérkőzés legjobbja.

A 3×3-as kosárlabdázók is befejezték: a férfiaknál a BME a 10., TF a 18., a Corvinus pedig a 21. helyen zárt, a nőknél a TF végzett legelőrébb, a tizedik helyen, a Miskolci Egyetem 12., a Széchenyi István Egyetem pedig a 15. lett a tizennyolc csapatos mezőnyben.

Strandröplabdában a TF férfi párosa (Papp Mátyás, Petik Csanád) ötödikként végzett, miután a helyosztón 2:1-re legyőzte a Bécsi Egyetem duóját. A Miskolci Egyetem párosa huszadikként zárta a küzdelmeket.

A szerdai játéknapon egyik futsalcsapatunk sem tudott győzni: a nőknél a TF 1-0-ra kikapott a lengyel Jagellonian Universitytől, így eldőlt, hogy az ötödik helyért játszhat a továbbiakban. A férfiaknál már korábban eldőlt, hogy az ELTE ott lesz a negyeddöntőben (ellenfele a grúz Caucasus University lesz), ma pedig az is kiderült, hogy a Debreceni Egyetem nem jut be a legjobb nyolc közé, mivel 5-1-es vereséget szenvedett a portugál University of Beira Interiortól. A kilencedik helyért az University of Munsterrel kell megküzdenie.

Csütörtökön megkezdi szereplését a TF focicsapata, vízilabdában pedig a BGE-nek szurkolhatunk a döntőben.

Szöveg: Janzsó Miklós