Újra vízen a hajók – kezdődik az evezős szezon!

Újra vízen a hajók - kezdődik az evezős szezon!

Szombaton a 30. Széchenyi István Emlékversennyel és 10. Nemzetközi Budapest Kupával megkezdődik az evezős idény. A viadalon, melyet hároméves szünet után rendeznek meg újra. 75 csapatban közel hatszázan ülnek hajóba.

Idén is óriási érdeklődés mellett rendezik meg a Nemzetközi Budapest Kupát a Széchenyi István emlékverseny keretein belül. Ezúttal is erős nemzetközi mezőny gyűlik össze, hogy leevezzék a verseny 3600 méteres távját az Óbudai-sziget északi csücskétől a szigetmenti Duna-ágon át a budai Görzenál vonalában lévő célig. A versenyre –  amelyen három divízióban versenyeznek egymással a nyolcasok – március 19-én 10-13 óra között kerül sor,.

Idén először egy külön divízióban a szkiffeseknek (egypárevezősök) üldözéses versenyt rendeznek 15 magyar és külföldi indulóval, köztük a tokiói olimpiát is megjárt Pétervári-Molnár Bendegúzzal és Juhász Adrián korábbi világ- és Európa-bajnokkal.

A Nemzetközi Budapest Kupa Regatta célja, hogy a középtávú üldözéses versenyek között az európai evezős élet rendszeres visszatérő versenyhelyszíne legyen, felpezsdítse a térség amatőr és elit evezős életét, és hogy bemutassa: az evezés mindenki számára elérhető tömegsport, amely bármely korban elsajátítható, űzhető télen, és nyáron is – tájékoztat a Magyar Evezős Szövetség honlapja.

A versenyen egyetemi hajók is vízre szállnak, köztük több külföldi egyetemi nyolcas is. Elsősorban Ausztriából érkeznek csapatok, de a Széchenyi István Egyetemi is képviselteti magát egy hajóval a női mezőnyben, a férfiaknál Horvátországból és Franciaországból érkeznek csapatok.

A Nemzetközi Budapest Kupa Regattára idén hét országból érkeznek versenyzők, akik közül a legfiatalabb 14, a legidősebb pedig 76 éves. A látványos versenyt érdemes a helyszínen is követni, a jó hangulat is garantált! További információt a verseny honlapján és Facebook-oldalán találtok!

Szöveg: Janzsó Miklós
Forrás: Magyar Evezős Szövetség