Ünnepélyes keretek között köszöntötték a PTE kiemelkedő sportolóit

Remek, érmekben és dobogós helyezésekben gazdag nyarat tudhatnak maguk mögött a Pécsi Tudományegyetemre (PTE) járó sportolók, akiket ünnepélyes keretek között fogadott az intézmény vezetősége.

Sárkányhajó-klubvilágbajnokságon szerzett elsőség és vb-dobogós helyezések, továbbá számos – egész pontosan fél tucat – érem az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA), illetve a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) versenyein – így foglalhatjuk össze a Pécsi Tudományegyetem hallgatónak idén nyáron elért sportteljesítményét.

Ilyen remek mérlegre még a sportot kevésbé szeretők és ismerők is felkapják a fejüket, nemhogy a PTE vezetősége, amely az OIG Sportiroda és a Kapcsolati Igazgatóság szervezte ünnepélyes fogadáson köszöntötte az intézmény kiemelkedő sportsikereket elért hallgatóit.

Prof. dr. Miseta Attila rektor mellett a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) főtitkára, Juhász Péter Michael Jordan profi kosárlabdázó elhíresült mondataival üdvözölte a legjobbakat.

„Pályafutásom során több mint kilencezer dobást elhibáztam, és csaknem háromszáz mérkőzésen vesztesként hagytam el a pályát. Huszonhatszor vétettem el a rám bízott, győzelemhez szükséges utolsó dobást. Újra és újra hibáztam az életemben, ezért tudtam mindig előrelépni” – idézte a sportvezető a világ valaha volt legnagyobb kosárlabdázóját.

A sportolók nevében Nagybiró László sakkozó, valamint Varga Tamás, a „Pécsi Sárkányok” kapitánya fogalmazta meg gondolatait a lódzi Európai Egyetemi Játékokkal, illetve a sarasotai sárkányhajó-klubvilágbajnoksággal kapcsolatban.

Az esemény zárásaként Hári József, a Sportiroda irodavezetője felajánlott egy, a világbajnokságot megjárt sárkányhajósok kézjegyével ellátott egyetemi zászlót a PTE rektorának, az egyetem gyűjteményének pedig a csapat által aláírt mezt. Mint az intézmény honlapja megírta, a sárkányhajós érmeket – egy aranyat és két ezüstöt – árverésen fogják jótékony célra elárverezni.

A kitüntettek névsorát ide kattintva olvashatjátok el.

Forrás: univpecs.com
Fotó: univpecs.com