Úszó- és tekvandóérmek az Európai Egyetemi Játékok csütörtöki versenynapján

Úszó- és taekwondo-érmek az Európai Egyetemi Játékok csütörtöki versenynapján

Ollé Mónika (TF) a bronzérme után ezúttal aranyérmet szerzett, Vécsei Réka ezüstöt. Tekvandósaink pedig bronzérmekkel térhetnek haza. Tollaslabdában Gonda Daniella (PTE) a nyolc közé jutott, és folytatódtak a kosárlabdázók küzdelmei is.

Olvasási idő: 2,5 perc

Csütörtökön megkezdték szereplésüket a tekvandósok az Európai Egyetemi Játékokon: a nőknél László Alexa (BGE), Polgár Csillag Virág (PPKE), valamint a válogatott edzőjeként tevékenykedő Szarka Tímea (TF) is sikerrel vette a selejtezőt, és bejutott a nyolcas döntőbe, ahol egyenes kieséses rendszerben folytatódtak a küzdelmek. Polgár Csillag Virág és László Alexa sikerrel vette a negyeddöntőt, az elődöntőben viszont épphogy alulmaradtak ellenfelükkel szemben, s így bronzérmet szereztek. Szarka Tímea a negyeddöntőben a későbbi győztesnél kapott kevesebb pontot gyakorlatára, és ezzel ötödik helyen zárt. A délutáni programban a férfiak versenyét rendezték: Szabó Gergely és Szabó Krisztián (mindkettő TF) is bejutott a nyolcas döntőbe. Ott is megmutatták, mire képesek, és csak hajszállal maradtak le az elődöntőről, így az ötödik helyen zártak.

Egy másik küzdősport, a karate küzdelmei is csütörtökön kezdődtek a nők és férfiak formagyakorlatával (kata), melyben Tóth Vanda (ME) nyolcadik helyet szerzett. A kumite férfi csapatversenyben a Szegedi Tudományegyetemnek szurkolhattunk, ám nem sikerült a továbbjutás.

Hat döntőben voltak érdekeltek versenyzőink az úszóversenyek második napján. A sprinttávon ismét magyar sikernek örülhettünk, hiszen női 50 m pillangón Ollé Mónika (TF) diadalmaskodott, Onofer Enikő (BGE) pedig ötödik lett. 50 m háton Berta Barbara (TF) negyedikként, Vécsei Réka (ME) hatodikként zárt. Berta Barbara 100 m mellen is indult, s végül nyolcadikként csapott a célba. Vécsei Réka pedig 200 m vegyesen úszott még, és jobb benyúlásának köszönhetően ezüstérmet szerzett. Gyurka Márk Manó (ÓE) 400 gyorson lett hetedik, Kardos Dániel (ÓE) 100 m mellen zárt hatodikként.

Kosárlabdában egy győzelemre két vereség jutott csütörtökön: a férfiak helyosztó küzdelmeiben a TF magabiztos játékkal 85-57-re legyőzte a Lodz University of Technologyt így a 13. helyért játszhatnak. A Miskolci Egyetem is lengyel ellenféllel találkozott a nyolc között: már az első félidőben komoly hátrányt szedtek össze a miskolciak, így hiába játszottak jobban az utolsó két negyedben, végül 88-67-es vereséget szenvedtek, így az 5-8. helyért folytathatják. Hasonlóan alakult a nőknél a Széchenyi István Egyetem és a Lodz University of Technology mérkőzése: a negyedik negyed előtt már tizennégy pont is volt a győriek hátránya, amelyet – hiába a nagy hajrá az utolsó játékrészben – nem sikerült ledolgozniuk, így 62-56-os vereség lett a vége. Folytatás a cseh Charles University ellen.

A tollaslabdázók versenye az egyéni és a páros küzdelmekkel folytatódott. A PTE sportolói közül mindössze Gonda Daniella jutott be negyeddöntőbe, ahol a litván Samanta Golubickaitéval játszik pénteken.

Ollé Mónika aranyának köszönhetően ismét a TF áll az éremtáblázat élén.

Szöveg: Janzsó Miklós