Váltófutással zárul az őszi MEFOB-szezon

Nyolc egyetem nevezte csapatait az év utolsó egyetemi-főiskolai országos bajnokságára, a rókaűzőkre. Ezúttal is a Mecseken és a Zselicen át vezet az út Pécsről Kaposvárra.

Immáron több évtizedes hagyományra tekint vissza a Rókaűzők váltófutás, idén ugyanis már a huszonnyolcadik alkalommal vághatnak neki a vegyes csapatok, hogy minél gyorsabban lefussák a Pécs és Kaposvár közötti mintegy 84,6 km-t. A versenyen tizenkét-, illetve négyfős vegyes csapatok indulhatnak (a tizenkét fős csapatban legalább négy nőnek kell lennie).

A verseny ezúttal is a megszokott útvonalon zajlik majd: a csapatok első futói Pécsről, a rektori hivatal épülete elől rajtolnak. Innen a Mecseken és a Zselicen át, Orfű, Abaliget, Hetvehely, Becsali, Nagymáté, Tormás, Baranyaszentgyörgy, Baranyajenő, Gödre, Szentbalázs és Sántos érintésével futnak be Kaposvár főterére.

Nyolc egyetemről érkeznek csapatok rókaűzésre, legtöbben közülük a Pécsi Tudományegyetemet képviselik. Impozáns a P-TErminátorok csapat névsora, hiszen korábbi MEFOB-érmes futók alkotják a váltót. Többek között a félmaraton MEFOB győztese, Karai Levente vagy a triatlon MEFOB ezüstérmese, Hangya Adrienn, valamint a kiváló duatlonos Szerencsés Lili. A MATE az elmúlt évekhez hasonlóan oktatói váltóval indul. Indít oktatói csapatot a PTE, valamint az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem is. Egy-egy csapattal képviselteti magát a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Soproni Egyetem, az Óbudai Egyetem, és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Savaria Egyetemi Központja.

Az eseményről a szervező, Péter Attila oldalán tájékozódhattok, valamint érdemes a Facebook-eseményt is követni az új infókért!

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: Rókaűzők/Facebook