Vb-ezüsttel tette le névjegyét a felnőttek között Németh Domonkos vitorlázó

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán másodéves gyógytornászhallgató – akit sokan a világ- és Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes Berecz Zsombor utódjának tartanak – második lett a január végén, Miamiban megrendezett finndingi-világbajnokságon, nem sokkal lemaradva a hajóosztály kiemelkedő alakjától, a brit Ed Wrighttól.

Hallgatási idő: 17 perc

Manapság sajnos nem sok magyar vonatkozású nemzetközi vitorlássikernek tapsolhatunk, ezért aztán minden kiemelkedő eredményt nagy becsben kell tartanunk. A Pécsi Tudományegyetem hallgatója, Németh Domonkos személyében szerencsére újra akadt egy magyar vitorlázó, aki nemrég fantasztikus teljesítménnyel hívta fel magára a figyelmet.

A mindössze 20 éves Domonkos – aki két U23-as világbajnoki cím büszke tulajdonosa – ezüstérmet nyert Miamiban a finndingi hajóosztályban megrendezett felnőtt-világbajnokságon úgy, hogy végig „lőtávon” belül haladt a győztes brit Ed Wright mögött.

Ebben az adásban a sokak által csak „Domának” becézett versenyző többek között arról beszél, hogyan élte meg ezt a nagyszerű sikert, miért szomorkás mégis egy kicsit, milyen barátságban van a széllel, mennyire kiszolgáltatott a természet erejének, milyen képességek kellenek ahhoz, hogy megállja a helyét, és mi az, ami miatt jó ideig nem akarja abbahagyni a vitorlázást.

Hangoljatok ránk, és hallgassátok az Unisport-podcastot!

Fotó:
pecs.hu