Végleges a futsal MEFOB négyes döntőjének mezőnye

Idén különösen kiélezett küzdelem várható a futsal egyetemi bajnokság első helyéért. A nőknél az ELTE két csapata száll harcba a bajnoki címért, a férfiaknál pedig egy új trónkövetelő, a Budapesti Corvinus Egyetem is bejelentkezett az aranyéremért.

Mind a nőknél, mind pedig a férfiaknál kialakult a futsal MEFOB négyes döntőjének mezőnye. Az elődöntőket (április 28.), valamint a bronz- és az aranycsatát (április 29.) is a debreceni DESOK Sportcsarnokban rendezik meg, vélhetően szép számú közönség előtt.

A hölgyeknél a tavalyi első négy helyezettből most is ott lesz a final fourban a címvédő ELTE Budapest, a tavalyi ezüstérmes PTE, valamint a 2022-es kiírás negyedik helyezettje, az EKKE. Érdekesség, hogy a női futsaldöntők egyik rendszeres résztvevője, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem csapata ezúttal nem jutott be a döntőbe, míg – némi meglepetésre – az ELTE szombathelyi intézménye igen.

A női bajnokság idei kiírásával kapcsolatban így vélekedett Árendás Tamás futsalreferens.

„Örvendetes, hogy ebben az évben tíz női csapat indult el az egyetemi bajnokságban. Ilyen korábban még sosem volt. Sajnos a TF az egyik nagy hiányzója a négyes döntőnek. Az ELTE két alakulattal is képviselteti magát, talán ők a legesélyesebbek a győzelemre, bár meglehetősen kiegyenlített a mezőny. Azt is ki kell emelnünk, hogy eddig mind a négy csapat nagyon komolyan vette a bajnokságot, és lelkesen készül a final fourra.”

Végleges a futsal MEFOB négyes döntőjének mezőnye

A férfiaknál a tavalyi első négy helyezett közül csupán a címvédő ELTE Budapestet
és a tavalyi kiírás negyedik helyezettjét, a Pécsi Tudományegyetemet láthatjuk újra a parketten, a döntő másik két résztvevője a házigazda Debreceni Egyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem lesz.

A férfiaknál idén a Budapesti Corvinus Egyetem jelenti az üde színfoltot.

„Nem is emlékszem, hogy a Corvinus mikor szerepelt legutóbb négyes döntőben. Ők az újbálozók, kíváncsian várom, mire képesek. A hazai pályán szereplő debreceniek mindenféleképpen esélyesek, hiszen több NB I-es játékosuk is van, nem beszélve az ELTE Budapestről. Ami érdekes, hogy a Debrecen NB I-es csapata április 27-én, míg az ELTE-BEAC első osztályú alakulata április 28-án játssza soros bajnokiját a felső-, illetve az alsóház rájátszásában, így kérdéses, hogy a két együttes el tudja-e engedni játékosait a MEFOB négyes döntőjére.”

Az április 28-29-i négyes döntő mezőnye:

Nők

• ELTE Budapest