Végleges a futsal MEFOB négyes döntőjének programja

Kisorsolták a futsal egyetemi bajnokság elődöntőjének párosítását. A férfiaknál a DE–ELTE Budapest, míg a nőknél az EKKE–PTE összecsapás ígérkezik igazi csemegének.

Mind a nőknél, mind pedig a férfiaknál kialakult a futsal MEFOB eldöntőjének párosítása. A Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetségben (MEFS) megtartott sorsoláson – egy párharc kivételével – kiderült, milyen párosításban küzdenek meg a felek a döntőbe jutásért.

Kezdjük a hölgyekkel! Döntőbe illő mérkőzésnek ígérkezik a tavalyi kiírás ezüstérmese (PTE) és negyedik helyezettje (EKKE) közötti összecsapás. A másik párharc egyik résztvevője az ELTE Budapest, amely még ellenfélre vár.

A férfiaknál az egyik ágon az ELTE Budapest és a Debreceni Egyetem találkozik egymással. A mérkőzés pikantériája, hogy a fővárosiak a címvédő, míg a debreceniek a házigazda szerepében igyekeznek megnyerni a bajnokságot. A másik ágon az „újonc” Budapesti Corvinus Egyetem a tavalyi kiírás negyedik helyezettjével, a PTE-vel vív meg a döntőbe jutásért.

Az elődöntő párosítása (április 28.):

• nők
    • ELTE Budapest– (11.00)
    • Eszterházy Károly Katolikus Egyetem–Pécsi Tudományegyetem (13.00)
  • férfiak
    • Pécsi Tudományegyetem–Budapesti Corvinus Egyetem (15.00)
    • Debreceni Egyetem–ELTE Budapest (17.00)

Mint ismert, a futsal egyetemi bajnokság négyes döntőjének a debreceni DESOK Sportcsarnok ad otthont április 28-án és 29-én.

Fotó: MEFS