Vereséggel zártak jégkorongozóink Lake Placidben

Vereséggel zártak jégkorongozóink Lake Placidban

A házigazda Egyesült Államoktól elszenvedett 9-1-es vereség azt jelentette, hogy a magyar csapat hat ponttal negyedik helyen zárt a csoportjában. Jól teljesítettek férfi gyorskorcsolyázóink 500 méteren: Bejczi Botond 17., Bödei Bálint 20. helyen végzett. A Mercs Abigél, Bejczi Botond vegyesváltó pedig hetedikként zárt.

Olvasási idő: 1,5 perc

A Téli Egyetemi Világjátékok csütörtöki napján befejezte szereplését a magyar jégkorong-válogatott, amely az utolsó csoportmérkőzésén a házigazda Egyesült Államok ellen lépett jégre. A mérkőzésnek a hazaiak voltak az esélyesei, ezt hamar bizonyították is: még nem telt el egy perc a mérkőzésből, mikor Luke Aquaro megszerezte a vezetést, majd néhány perccel később ugyanő használt ki egy emberelőnyt. Csapatunk jól tartotta magát, több helyzetet is kidolgozott, Sági Máté pedig magabiztosan őrizte kapuját. A második harmadban aztán az amerikaiak eldöntötték a mérkőzést, öt gólt szereztek, a mienk pedig elhibáztak egy büntetőt, így elmaradt a szépítés. Sikerült viszont a záró játékrészben, amikor Csiszer Ádám váltotta gólra Pecsét Bálint passzát. Erre még Mulera válaszolt, így lett 9-1 a végeredmény.

Csütörtökön rendezték az alpesi síelők parallel szlalom csapatversenyét, ahol a magyar csapat ellenfele Svédország volt a nyolcaddöntőben. Elsőként Majtényi Hanna (TF) ment Sara Rask ellen, aki hat tizeddel előzte meg a magyar lányt. Másodikként Nagy Bence (BCE) jött le, négy tizedes hátránnyal, így már 2-0 volt a svédek előnye. A harmadik párban Hozmann Szonja (University of Innsbruck) könnyedén előzte meg Evelina Fredericssont, így Tausz András (BME) az egyenlítésért mehetett, ám végül négy tizedes hátránnyal ért be ő is, így 3-1-gyel a svédek jutottak a nyolc közé.

Gyorskorcsolyában az 500 méteres versenyekkel folytatódott a program, a nőknél Füzesy Ilka (BGE) a 25. lett, Mercs Abigél (BME) pedig 28., a férfiaknál Bejczi Botond (DE) nagyszerűen helytállva a 17. helyen végzett, Bödei Bálint (DE) pedig a huszadikon a több pályacsúcsot is hozó versenyben. A vegyesváltóban pedig Mercs Abigél és Bejczi Botond a hetedik helyen zárt. Rövid pályás gyorskorcsolyában Bontovics Balázsnak (BGE) szurkolhattunk 1500 méteren, aki végül a 18. helyen fejezte be a küzdelmeket.

Szöveg: Janzsó Miklós