A nőknél a TF, a férfiaknál az EKKE nyerte a kézilabda MEFOB-ot

A hölgyeknél a tavalyi bronzérmes Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, a férfiaknál a 2021/2022-es kiírás ezüstérmese, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem nyerte a Győrben megrendezett kézilabda egyetemi-főiskolai országos bajnokságot.

Mint azt korábban megírtuk, a hétfői csoportküzdelmek során kialakult a helyosztók párosítása a Győrben megrendezett kézilabda MEFOB-on.

A nőknél a remek formában játszó Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF), illetve a Pécsi Tudományegyetem lett első a csoportjában, így ez a két alakulat mérkőzhetett meg a bajnoki aranyéremért. A fináléban a TF fölényes, 35–25-ös győzelmet aratott a pécsiek felett, és – a tavalyelőtti kiíráshoz hasonlóan – a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

„A mérkőzés eleje kicsit döcögősre sikeredett, ám a végére kissé elfáradtak a pécsiek, és jóformán a teljes első sorukat lecserélték – kezdte az értékelést Herbert Krisztián, a TF vezetőedzője. –  A végeredmény kissé csalóka, hiszen a félidőben még szoros volt az állás, de a végére kinyílt az olló. Az igazi finálét tulajdonképpen az elődöntőben vívtuk a tavalyi bajnok Egerrel.”

A tavalyi bajnok EKKE a kisdöntőben köszörülhette ki a TF-től a csoportkörben elszenvedett csorbát, méghozzá a Széchenyi István Egyetem ellenében. Zsadányi Sándor tanítványainak azonban ez nem sikerült, így végül a házigazda győriek nyakába került a bronzérem (SZE–EKKE 29–28).

A férfiaknál az A csoportban a házigazda és egyben címvédő Széchenyi Egyetem hibátlan mérleggel zárta a csoportküzdelmeket, míg a B jelű trióban a tavalyi MEFOB ezüstérmese, az EKKE végzett az élen, tehát – a tavalyi kiíráshoz hasonlóan – ez a két csapat készülhetett az aranycsatára. Az egrieknek sikerült visszavágniuk a tavalyi fináléban elszenvedett vereségért (35–28), a házigazdának pedig meg kellett elégednie az ezüstéremmel.

A bronzcsatában a Szegedi Tudományegyetem és a Pannon Egyetem csapott össze. A veszprémiek gólgazdag mérkőzésen 48–41-re diadalmaskodtak, így ők állhattak fel a dobogó legalsó fokára. Az 5. helyért folyó küzdelemben a BME 39–32-re győzött a MATE ellen.

A torna érdekessége, hogy az idei eszterházys társaságban számos élvonalbeli játékost, illeztve több olyan sportolót köszönhtöttünk, akik jelenleg vagy korábban több alkalommal is magukra húzhatták a magyar válogatott mezét. Többek között Balogh Zsoltot, Császár Gábort vagy éppen Nagy Bencét, akik az EKKE színeiben már a csoportkör során bizonyították, hogy idén egyértelmű esélyesként veszi fel a csapat a küzdelmet a bajnoki címért.

A 2022/2023-as kézilabda MEFOB helyosztó mérkőzései:

Nők

• 1. helyért: PTE–TF 25–35
    3. helyért: SZE–EKKE 29–28

Férfiak

• 1. helyért: SZE–EKKE 25–38
  • 3. helyért: SZTE–PE 41–48
  • 5. helyért: MATE–BME 39–32

Az idei kézilabda MEFOB végeredménye:

Nők

1. TF
  2. PTE
  3. SZE
  4. EKKE
  5. SZTE

Férfiak

1. EKKE
  2. SZE
  3. PE
  4. SZTE
  5. MATE
  6. BME

Különdíjak:

Legjobb kapus

• Nők: Merő Dóra (Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem)
  • Férfiak: Décsi Gábor (Széchenyi István Egyetem)

Gólkirály

• Nők: Gál Dominika (Széchenyi István Egyetem) 23 gól
  • Férfiak: Hári Levente (Pannon Egyetem) és Bognár Nándor (Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem) 30 gól

Legtechnikásabb játékos

• Nők: Barcza Rebeka (Széchenyi István Egyetem)
  • Férfiak: Nagy Bence (Eszterházy Károly Katolikus Egyetem)

Legjobb edző

• Női csapat: Herbert Krisztián (Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem)
  • Férficsapat: Dr. Bartalos István (Eszterházy Károly Katolikus Egyetem)

A verseny rendezője a Széchenyi István Egyetem Sportegyesülete volt. A versenybizottságban helyet kapott Bartha Zsolt, a MEFS szakreferense, Juhász István,  a Magyar Kézilabda Szövetség sportakadémia-igazgatója, továbbá Auer Károly, a GYMS Megyei Kézilabda Szövetség elnöke, a  SZESE kézilabda-szakosztályának menedzsere.

Fotó: TFSE, Eszterházy Károly Katolikus Egyetem